El Ayak Bakımı//

Parafin yıpranmış el ve ayaklarda olumlu sonuçlar gösteren ve tamamen kimyasaldan uzak maddelerden oluşan bir üründür.El ve ayakların yaşla birlikte deforme olmasının önüne geçen parafin ile el ve ayak bakımlarında istenilen sonuca kısa süre içinde ulaşılır.

Belli sıcaklıklarda eritilen parafin, uygulanan yüzeyde sinir uçlarını rahatlatır, ağrı kesici etki yapar.Özellikle el ve ayak gibi küçük yüzeylerin fizik tedavisinde çok etkili bir yöntemdir.Haftalık kürler halinde uygulanması gereken parafin bakımı özelliklede kış aylarının vazgeçilmez tedavi şekillerinden biridir.
Ölü hücrelerin yok edilerek uzaklaşmasını sağlayan parafinin deri üzerinde canlandırma özelliği bulunmaktadır.

Parafin için cilt tipi oldukça önemlidir. Eğer cildiniz kuru ise; 10 dakikaya kadar bekleme süresi çıkabilir. Yağlı ise bu süre daha kısa olacaktır.
Eğerki,Cildiniz çok kuru ise; parafinin etkisi 2 gün sonra geçecektir ve bu işlemi tekrar etmeniz gerekecektir,Ama normal bir cilde sahipseniz; parafin uygulaması 7 gün süre ile etkisi devam edecektir.Yinede Parafin uygulaması El ve Ayaklarınızın Rutin Bakımı İçin Haftada 1 İdealdir.

Pedikür özellikle yazın büyük önem taşır. Kışın sürekli kapalı ayakkabılar içinde hava almayan ayaklarımızın sağlıklı ve hoş görünmesi için pediküre ihtiyaç vardır.Batan ayak tırnakları kapalı ayakkabılar içinde kaldıkça büyük problemlere yol açar.

NASIR

Ayaklarınızı,içerisinde şampuan bulunan 2lt’lik ılık suda 10 dakika bekletin.
Sonra pomza taşı ile ayaklarınızı ovun.
Nasırın üzerine vazelin sürün.Nasırı pamuklu kadife bir kumaş parçası ile sarın.Nasırı pamuklu kadife bir kumaş parçası ile sarın.Her banyodan sonra kumaşı değiştirerek,1 hafta boyunca bu şekilde kapatın.
Nasır yenilenirse aynı işleme devam edin.

TIRNAK BATMASI

Tırnağın büyüklüğü ile tırnak yatağı genişliği arasındaki dengesizlik tırnak batmasının önemli bir nedenidir.Bu durum, tırnakların yanlış bir şekilde kesilmesi, kalıtsal tırnak problemleri ve uygun olmayan ayakkabı giyilmesi ile daha da kötüleşebilir. Tırnak batmasının yaygın nedenleri Şunlardır:

Tırnakları sıkıştıran dar ayakkabılar ve çoraplar giymek, tırnakları çok kısa kesmek, uygun şekilde yapılmayan agresif manikür ve pedikür uygulamaları.

Bazı insanların ayak tırnakları doğal olarak içe doğru kıvrılır. Bu durum kıskaç tırnakları olarak bilinir ve bu tırnaklarda batma sıktır.
Özellikle tırnağın çıkmasıyla sonuçlanan travmalar batmaya neden olabilir.

Tırnak Batması Nasıl Geçer?

Ayak tırnağının altına pamuk veya mumlu diş ipi koymak tırnak batmasının iyileşmesine yardımcı olabilir.Antibiyotikli kremler, varsa ​​enfeksiyonun geçmesine yardımcı olur.Bu Süreç İçerisinde Rahat Ayakkabılar Tercih Edilmelidir.Gerekirse Burnu Açık Sandalet vs Terlik Tercih edebilirsiniz.

Protez tırnaklarınızda istediğiniz görüntüyü yanında yakalamanızı sağlarken doğal tırnaklarınız alttan uzamaya devam eder isteğiniz uzunluk ve şekilde yapılabilen uygulama tırnağınızı kaplayan jel , akrilik ve diğer malzemeler sayesinde 3 kat daha sert hale gelir ve doğal tırnağa oranla kırılması çok güçtür. naturel renk tercih ettiğinizde istediğiniz normal ojeyi sürüp asetonla çikarabilirsiniz , alttaki naturel renk her zaman ayni parlaklığını koruyacaktır.

  • İŞLEM SURESİ: 1,5 sa
    KULLANIM SURESİ:
    tek kullanım : 4,5 hafta
    periyodik bakım ile : sınırsız
    bakım periyodu: 3-4 hafta

Kalıcı oje ile ister doğal tırnaklarınızı istersiniz protez tırnaklarınızı renklendilebilirsiniz . Tırnaklarınız uyguladığı andan itibaren kullanım süresi boyunca parlaklığını kaybetmez, kırılmasını büyük ölçüde engelleyerek uzamasına yardımcı olur. Aynı zamanda sosyal yaşantınızda size zaman ve her daim bakımlı görünebilme avantaj kazandırır . Sınırsız renk ve nail art seçeneği ile tarzınızı tırnaklarınıza yansıtmanız mümkün.

İŞLEM SURESİ: 40 dk
KULLANIM SURESİ:
Kalıcı el: 3-4 hafta
Kalıcı ayak:  6-7 hafta
Bakım peridoyu: gerektirmez

Open chat
Powered by