Cilt Bakımı//

Parlak ve canlı bir görünüme sahip olan bir cilde sahip olmak herkesin arzusudur. Ancak güncelik hayatta karşılaşılan bazı çevresel ve kimyasal faktörler, zamanla cildin kötü ve sağlıksız bir görünüme sahip olmasına yol açabilir. Güneş ışınları, makyaj kalıntılarının tam olarak temizlenememesi, sivilce, akne ve siyan noktalar, yağ ve nem dengesinin bozulması ve cilt üzerinde renk farklılıklarının bozulması en sık rastlanan problemlerdir. Klasik cilt bakımı ise, yapılacak cilt analizi sonrasında uygun dermokozmetik ürünlerin seçilmesiyle yapılan ve ciltte sağlıklı ve pürüzsüz bir görünüm elde etmeyi amaçlayan uygulamaların genel adıdır.

Nasıl uygulanır?

Cilt tipine uygun ürünlerin doğru uygulanmasıyla ciltte;cilt bakımının ilk aşaması, cilt tipinin belirlenmesi ile birlikte nem ve yağ oranına göre gereksinim analizi yapılmasıdır. İşlem sırasında kullanılacak olan dermokozmetik ürünlerin seçimine de bu aşamada karar verilir.
Cilt tipi belirlendikten ve gereksinim analizi yapıldıktan sonra, cilt bakımı yapılacak olan bölgenin temizlenmesi sağlanır. Bu aşamada özel cilt temizleyiciler kullanılarak ciltteki yağ ve makyaj kalıntıları tamamen uzaklaştırılır.
Ciltteki ölü derilerin ve hücrelerin uzaklaştırılması için özel losyonlar eşliğinde peeling uygulaması yapılır.
Gözeneklerin açılması için buhar uygulaması yapılır ve cilt temizlenir.
Temizleme işlemi sonrası gözenekleri sıkılaştırmak için tonik ve high frekans işlemi yapılır.
İlk aşamada yapılan gereksinim analizi sonucunda karar verilen dermokozmetik maske uygulanır.
Son aşamada ise cildin nem, yağ ve pH dengesinin normale dönmesini sağlayacak bazı özel ürünlerin uygulaması yapılır. Dermakozmetik nemlendiriciler eşliğinde yapılan masaj ile de cildin sakinleşmesi amaçlanır.

Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken önemli hususlar vardır. Bu hususlar, bakım yapılmadan önce cilde uygun bakım seçimi yapılmalıdır. Yani, cilt yapısı kuru ise nemlendirici bakım yapılmalıdır. Eğer cilt yapısı yağlı ise ciltteki yağı alan bakım yapılmalıdır. İki cilt tipine de aynı bakım yapılamaz. Öncelikli olarak cilt tipi iyi bir şekilde belirlenmelidir. Cilt tipi belirlendikten sonra seçilen ürünlerin kaliteli olup olmamasına ve cilde zarar vermemesine dikkat edilmelidir. Ürün içerikleri yoğun ve fazla etkili ise bu hassas ciltler için sıkıntı oluşturacaktır. Cilt bakımı yaparken deriyi tahriş etmeyecek ve yıpratmayacak ürünler kullanılmalıdır. Bakım ürünlerinin yanı sıra cilt üzerinde kullanılan cilt bezleri, keseleri, silindirleri ve benzeri aletlerin yapısı yumuşak olmalı ve sert yapıda olmamalıdır. Aynı şekilde bakım merkezlerinde bakım yaptırılmak isteniyorsa bu merkezler iyi bir şekilde araştırılmalıdır. Temiz ve iyi olan bakım merkezi tercih edilmelidir.

  • İşlem süresi 1-1.5 saat arasıdır
    Tek seans veya 6 seanslık paket halinde uygulanabilir
    Cilt sağlığı için ayda 1 uygulanması gerekir

 

Vakum yöntemi ile çalışarak cildi derinlemesine temizleyen cihaz, enjeksiyon ve benzeri yöntemler içermediği için hydrafacial tamamen ağrısız ve acısızdır. Geliştirilmiş teknolojisi sayesinde cilde zarar vermeden, cildin yenilenmesini sağlayan yöntem; daha sağlıklı, parlak, güzel ve genç görünümlü cilde sahip olmak isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır. Hydrafacial yöntemi sayesinde tek bir seansta derinlemesine cilt temizliği, yenileme, nemlendirme ve antioksidan koruma işlemleri uygulanabilir. Cildin en alt katmanına kadar temizlik sağlayan vakumlu başlığı, cildi , tüm ölü hücrelerden, birikmiş ve gözeneklerin kapanmasına neden olan fazla yağdan ve siyah noktalardan arındırır. Meyve asitlerinden oluşan solüsyonları cilt altına uygulanarak, cildin sağlıklı görünümüne kavuşmasını, genç, canlı ve yumuşak görünmesini sağlar. Tüm işlemlerin tek seansta kombine edildiği hydrafacial yöntemi sayesinde pek çok farklı bakım işlemi kolay, hızlı ve etkili bir şekilde uygulanır

Shinyfacial nasıl uygulanır?

Ağrı ve acı hissetmeden kolayca uygulanan, hücre metabolizmasını ve yenilenmesini hızlandıran shinyfacial uygulanması son derece basittir. İlk aşamada uygulama yapılacak kişinin cilt tipine uygun olan temizleyici solüsyon seçilir. Cilt yüzeyi ve gözenekler yumuşatılır ve vakum uygulanarak cilt temizlenir. İkinci aşamada, cilt tipine ve problemine özel olarak seçilen solüsyon yardımıyla cilt beslenir. Radyofrekans özellikli başlığı sayesinde uygulanan solüsyon cilde yedirilir. Bu işlem sırasında kullanılan solüsyon, kolajen yapıyı harekete geçiren, meyve asitleri içerdiğinden cildin nemlenmesini, onarılmasını ve yenilenmesini sağlar. Son aşamada ise maske ile LED terapisi uygulanarak cilt dokusu uyarılır. Bu işlem gözeneklerin sıkılaşmasını ve uzun süre koruma altında kalmasını sağlar.

Kimlere uygulanır?

Her cilt tipine, her yaştan kişiye, 4 mevsim boyunca uygulanabilen hydrafacial sistem, mevsim geçişlerinde cildin maruz kaldığı dış etkileri en aza indirger ve cildin nem dengesini korur.

  • İşlem süresi yaklaşık 1.5 -2 saat arasıdır .
    Cilt sağlığı için ayda 1 kez uygulanması gerekir daha sonra bu süreç uzayabilir.
Open chat
Powered by