Kalıcı dipliner, ince çizgilerin yüz hattına estetik kattığını düşünen kadınlar için vazgeçilmez makyaj trendlerinin başında gelir. Kusursuz bir dipliner çizgisi elde etmek kusursuz bir eyeliner çekmekten çok daha zorlayıcıdır. Dipliner, çok daha yüksek düzeyde hassasiyet ve ustalık gerektiren bir makyaj uygulamasıdır.

Kalıcı makyaj çözümleri arasında son dönemin en trend yaklaşımlarından olan kalıcı Dipliner uygulaması da tam olarak ustalık gerektiren bu durumun her gün aynı kusursuzlukla elde edilebilmesi amacıyla geliştirilmiştir. Kusursuz ve bütünlüklü bir yüz makyajı talep edenler için son derece verimli sonuçlar vadeden uygulama, tamamen organik içeriğe sahiptir. Kalıcı Dipliner uygulaması, tek kullanımlık mikro iğneler aracılığıyla göz kapağından kirpik bölgesine kadar uzanan ince bir çizgi çekilerek gerçekleştirilir. Uygulamada kullanılan boyalar, tamamen organik mahiyete sahip olan bitkisel özleri içerir.

dipliner uygulaması

Kalıcı Dipliner Uygulaması Nedir?

Kalıcı dipliner, göz kapağının hemen üzerinden kirpiğin alt bölümüne kadar uzanan ince makyaj çizgisidir. Günümüzde farklı standartlarda üretim sağlayan kozmetik firmaları tarafından dipliner kalemi, kadınların kullanımına olsa da uygulamanın kendisi son derece zorluklarla doludur. Özellikle günlük makyaj yapan kadınlar için dipliner makyajı, çok ciddi zamanlar kayıplara neden olabilir.

Ayrıca yine rutin makyajlarda dipliner kaleminin kullanılması halinde kusursuzluğun yakalanması da her zaman mümkün olmaz. Kalıcı makyaj çözümleri kapsamında Dipliner uygulaması, tam da bu tarz sorunların çözüme kavuşturulması için kusursuz ve kalıcı bir dipliner çizgisi vadeder.

Kalıcı Dipliner Uygulaması Nasıl Yapılır?

Kalıcı dipliner uygulaması eyeliner tekniğinde kullanılan yöntemlere paralellik gösterir. Kalıcı dipliner uygulaması kapsamında kişiye özel steril mikro iğneler kullanılır. Uygulama öncesinde dipliner bölgesine normal dipliner kalemleriyle örnek çizgi çizilir. Kişisel talepler gözetilerek örnek çizgide herhangi bir revize olmaması halinde uygulama süreci başlar.

Uygulamaya başlamadan önce herhangi bir ağrı ya da acı oluşmaması için bölgeye anestezik etkili kremler sürülür. Son aşamada ise çizilen örnek çizgiye paralel olarak, mikro iğneler ve organik boyalar kullanılarak uygulama tamamlanır. Dipliner uygulaması sonrasında kişinin gündelik yaşama hızla adapte olması ve yeni kusursuz dipliner çizgisiyle göz makyajına bütünlük kazandırması mümkündür.

Dipliner ve Eyeliner Uygulaması Arasındaki Fark

Dipliner uygulaması, belirtilmiş olduğu üzere göz kapağı üzerinden kirpik bölgesinin uç noktalarına kadar çekilen inci çizgiye verilen isimdir. Buna karşın kalıcı Eyeliner uygulamalarında ise göz kapağının üst bölgesinde Eyeliner çizgisi oluşturulması hedeflenir. Her iki uygulama arasındaki en temel farklar anlaşılacağı üzere çizgi kalınlığı ve uygulama bölgelerinin farklı olmasıdır.

Kalıcı Dipliner Fiyatları

Kalıcı dipliner fiyatları, oldukça gelişkin bir makyaj uygulamasının merak edilen kısımlarından bir tanesidir. Uygulamanın fiyatları genel olarak kişinin cilt yapısı, uygulamada kullanılan malzemeler başta olmak üzere pek çok etkene göre değişiklik gösterir. Kesin fiyatlara ulaşılabilmesi için uygulama planlamasının gerçekleştirilmesi bir zorunluluktur.    Menü