Cilt Bakımı

Kurtköy Aquapen

AquaPen Kolojen Cilt Bakımı

AquaPen uygulaması, cilt yenileme ve temizleme teknikleri kapsamında devrim niteliğine sahip olan özel bir cilt bakımı uygulamasıdır. Uygulama kapsamında, özel…
Detaylı Bilgi

Leke Tedavisi

Leke tedavisi, cilt lekelerinin giderilmesi için kullanılan bir tedavi olarak bilinir. Bilindiği üzere pek çok etken, ciltte lekelerin oluşmasına neden…
Detaylı Bilgi

Akne Tedavisi

Akne tedavisi, cildin farklı kısımlarında görülen aknelerin tedavi edilmesini sağlar. Bilindiği üzere akne, cilt hastalıklarından biridir. Hem erkeklerde hem de…
Detaylı Bilgi

Gözenek Tedavisi

Gözenek tedavisi, gözeneklerin büyümesi nedeniyle yaşanan sorunları gideren bir tedavi şeklidir. Bilindiği gibi cilt, gözenekler sayesinde nefes alır ve çok…
Detaylı Bilgi

Cilt bakımının düzenli yapılması oldukça önemlidir. Günümüzde birçok insanın en büyük problemlerinden birisi de cilt problemleridir. Bu bakım, oldukça geniş bir alana sahiptir. Bu yüzden, bu bakımlar uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Birçok kişinin merak ettiği cilt sorunları nedir sorusunu cevaplayarak, akne tedavisi gibi konularda yardımcı olacağız.

Cilt Sorunları Nelerdir?

Cilt Sorunların Nelerdir sorusu birçok kişi tarafından sorulur, bunun sebebi ise yaş fark etmeksizin cilt sorunlarının birçok kişide gözlemlenebilmesidir. Öncelikle bu tür problemlerin kronik olup olmadığı bilinmelidir. Bazı dönemlerde yüzde çıkan akneler, zararsız ve doğal olur. Bazı akneler ise uzun süre yüzde kaldıklarında sorun oluşturabilirler. Bilinen birçok problem vardır.

Cilt Analiz Cihazı Nedir?

Cilt Analiz Cihazı Nedir sorusu cilt analizi yaptırmak isteyen pek çok kişi tarafından sorulmaktadır. Bu cihazlar, cilt üzerinde yer alan melanin, akne, kırışıklık, nem, sebum ve gözenekleri tespit etmek için kullanılır. Tanı koyulmasında yardımcı olur. Cildin 3. Katmanı olan hipodermis tabakasına kadar iner. Cilt analizini ücretsiz bir şekilde yapıyoruz. Cildinize bakım yapılmadan önce, analize bağlı olarak uygun tedavi belirlenmektedir.

Klasik Cilt Bakımı

Klasik Cilt Bakımı, buhar altında dinlenen bir cildi, yağ birikintilerinden ve siyah noktalardan arındırma işlemine verilen isimdir. Cilde uygun olarak seçilen maske, serum ve cilt masajı eşliğinde sürdürülür. Bakım süresi ortalama olarak 1 ile 1,5 saat arasında sürmektedir.

Sadece estetik açıdan değil, cildin temizlik ve bakımına özen göstermek yaş ilerledikçe oluşacak kırışıklık ve deformasyonun engellenebilmesi için son derece önemlidir. Aksi takdirde makyaj, UV ışını, sigara, stres gibi birçok faktör cildi olumsuz olarak etkiler ve genç yaşlarda solgun bir cilde sahip olunmasını etkiler.

Klasik Cilt Bakımı Uygulamasında Neler Yapılır?

Klasik cilt bakımı sırayla, peeling, tonik, buhar, komedon temizliği, maske ve nemlendirici ile yapılmaktadır. Kişi, herhangi bir şekilde ağrı veya acı hissetmez. Yapılan uygulamanın sonucunda cilt temizlenerek, cilde tıkanmış olan gözeneklerdeki yağlar ve kirler arındırılır. Böylece cildin kaybettiği esneklik ve parlaklık tekrardan kazandırılır.

Hydrafacial Nedir?

Hydrafacial, bir tür yaşlanma karşıtı yöntemi olarak kullanılmaktadır. Akne, leke ve cilt yenileme tedavilerinde kullanılan bir işlemdir. Vakum yöntemi ile cihaz sayesinde cildi derinlemesine temizler. Geliştirilmiş olan vortex teknolojisi ile cilt zarar almadan, cildin yenilenmesi sağlanır. Bu, sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Daha parlak, sağlıklı, güzel ve genç görünüm elde edilmesini sağlar. Hydrafacial yöntemi ile tek bir seansta derinlemesine cilt temizliği ve yeniliği yapılabilmektedir. Cildin en alt katmanına kadar temizlik sağlayan vakumlu başlığı, tüm ölü hücrelerden ve gözeneklerden arındırır.

Hydrafacial Uygulamasında Neler Yapılır?

Hydrafacial uygulaması, son derece kolay bir şekilde hücre metabolizmasını ve yenilenmesini sağlar. İlk öncelikle uygulamanın yapılacağı kişinin cildine göre bir solüsyon seçilir. Daha sonrasında ise cildin yüzeyi ve gözenekleri yumuşatılır ve vakum yardımıyla temizlenir. Cilt tipine ve problemine özel olarak seçilen solüsyonun yardımıyla cilt beslendirilir. Cilde sürülen solüsyon, cihazın başlığı ile yedirilir. Bu yöntem, mevsim geçişlerinde cildin maruz bırakıldığı dış etkileri en aza indirir ve cildin nem dengesinde koruma oluşturur.

Akne Nedir?

Akne, cildin üzerinde yer edinen hafif kabarık ve bazen iltihaplanan sivilceden oluşur. Görüntüsü nedeniyle birçok kişi tarafından sevilmez. Genç kesimde daha çok görünen akneler, ergenlik dönemlerinde psikolojiyi kötü etkiler. Burada hatırlatılması gereken şey, aknelerin zararsız olduğudur. Unutulmaması gereken şey ise bunların sıkılmamasıdır. Sıkıldığı takdirde ciltte iz bırakabilirler.

Akne Tedavisi Nasıl Yapılır?

Akne tedavisinde Retinoid adı verilen ilaçların krem ve ağız formları bulunur. Cildin dengesinin sağlanması için en etkili yöntem ise cilt temizliğinden geçer. Antibiyotik ilaçlarında akne tedavisinde yeri bulunmaktadır. Krem veya oral formu tercih edilmektedir. Yağ bezlerinin aktivitelerini bastırabilmek ve komedon oluşumunu engelleyebilmek için ilaçlar geliştirilmiştir.

Tedavi edilemeyen akneler hem kozmetik hem de psikolojik olarak sorunlara yol açabilmektedir. Bu izlerin giderilmesi için peeling, mikrodermabrazyon ve lazer peeling kullanılabilmektedir.

Leke Tedavisi Nedir?

Ciltte bulunan lekeler herkes için yaygın bir problemdir. Bu problemin nedenleri arasında en başta doğum lekeleri gelir. Ardından, döküntüler, enfeksiyonlar ve pigmentasyon bozuklukları gibi birçok farklı neden bulunmaktadır. Bazı nedenler zararsız olurken, bazı nedenler ise Leke Tedavisi isterler.

Cilt lekeleri, bir kişinin normal cilt tonundan farklı olarak göründüğü için kolayca fark edilebilmektedir. Koyu, kırmızı, açık, gri veya mavi gibi farklı renk tonlarına sahip olabilirler.

Doğum lekeleri ve cilt pigmentasyon bozuklukları genel olarak tedavi gerektirmezler. Bazı insanlar ise kozmetik nedenlerle tedavi olmayı isteyebilmektedir. Leke tedavilerinde en çok kullanılan tedavi yöntemleri arasında Kimyasal Peeling ve Enzim Peeling yer alır.

Kolajen Nedir?

Kolajen, vücutta yer alan kemik, tendon, deri ve ligamentler başta olmak üzere pek çok organlarda bulunan yapısal bir proteindir. Tüm vücut proteinlerinin üçte birini oluşturmaktadır. Bağ dokunun oldukça önemli bir maddesi olan kolajen, dokuları bir arada tutma görevini üstlenir. Vücut yapısını koruyan temel maddedir.

Vitamin Nedir?

İnsan vücudunda belirli oranda olan vitaminlerin, cilt hastalıklarını giderilmesinden, kemik gelişimine kadar vücutta birçok görevi bulunur.

Metabolizmanın sağlıklı bir şekilde çalışmasını çeşitli yollarla destekleyen şey, yemeklerin arasında yer alan pek çok besinin içinde bulunan organik bileşiklerdir. Sağlıklı bir yaşamın devam etmesi ve pek çok hastalığın tedavisinde vitaminlerin etkisi son derece önemli bir role sahiptir. Vitaminlerin ne gibi görevlere sahip olduğunu bilmek, kişinin kendisine sağlıklı bir düzen hazırlamasına yardımcı olmaktadır.

Vitamin Görevleri

Vücudun eksiksiz bir şekilde işlemesi için ihtiyaç duyulan vitaminin, sistemlere ve organlara etkisi oldukça fazladır. Her türlü vitaminin az bulunmasında, vücut olumsuz bir şekilde etkilenmektedir. Kaliteli bir yaşam sürülebilmesi için vitamine ihtiyaç vardır. Vitamin, hastalığın seyrinde yer alan çeşitli olumsuzluklara karşı vücudun savaş vermesinde önemli bir rolü üstlenir. Hücre zarında ve DNA gibi yapısal alanlarda oluşabilecek herhangi bir zararın korunmasında da rol oynar. Vücuda bağışıklık kazandırmasıyla beraber, bakteri, virüs ve mikrop gibi hastalıkların sıkça görülmesini engellemektedir ve hastalıklara karşı kalkan görevini üstlenir. Kanda yer alan yağ oranını dengeleyerek, damarların daha güçlü olmasını sağlar. Damar tıkanıklığını da önlemekte etkilidir. Kanın yoğunluğunu ayarlayarak, kap ve damar hastalıklarına iyi gelmektedir.

Aquapen

Medikal bir cilt bakım sistemi olan Aquapen, su basıncı ve vakum gücüyle uygulanmaktadır. Ciltte derinlemesine temizlik yapılmakta ve cildin parlak görünmesi sağlanmaktadır. Aquapen olarak adlandırılan cilt bakımı ile gözenekler açılır, akne ve siyah noktalar yok edilir, hafif kırışıklıklar düzeltilir. Uygulama, 15-20 dakika sürmekte ve işlem sırasında acı, ağrı hissedilmez. Temizleme & peeling, ekstraksiyon, hidrasyon & beslenme adımlarından oluşan uygulama, istenilen cilt yapısına ulaşılmasını sağlar. Uygulama ile ciltte derinlemesine temizlik sağlanır, gözle görünür kırışık ve akneler giderilir, tıkalı gözenekler açılır, kısa sürede cilt yenilenir ve ciltte gençleşme sağlanır. Sahip olduğu özelliklerinden ötürü, cilt bakımı uygulamalarından biri olan Aquapen pek çok insan tarafından tercih edilir.

Dermapen

Ciltteki kozmetik sorunların giderilmesini sağlayan Dermapen uygulaması, birçok hastalıkta tedavi yöntemi olarak kullanılır. Cilt bakımı kapsamında yer alan Dermapen, cildin üst tabakası olan epidermise herhangi bir zarar vermez. Ucunda mikro iğne bulunan alem şeklindeki bir cihaz ile uygulama gerçekleştirilir. Yöntem sayesinde kolajen ve elastin vb. proteinlerin üretimi desteklenir. Cilt organizasyonu yeniden şekillendiği için uygulama sayesinde cilt çok daha sağlıklı ve pürüzsüz bir form kazanır. Yöntem kapsamında mikro iğne, cildin yüzeysel tabakasına uygulandığı için herhangi bir kanama, yaralanma ya da cilt hasarları görülmez. En etkili cilt bakımı uygulamalarından biri olan Dermapen, sahip olduğu avantajlar nedeniyle özellikle son dönemlerde birçok insan tarafından tercih edilmektedir.

Pumpkin Balkabağı Bakımı

Organik bir cilt bakımı uygulaması olan Pumpkin Balkabağı Bakımı, bütün cilt tipleri için uygundur. Amino asitler, alfa hidroksit asit ve enzimler bakımından oldukça zengin olan Kabak, cildin yenilenmesini sağlar. Alfo Hidroksi asit, cildin genç görünmesini olanaklı hale getirir. Yöntem kapsamında Balkabağı ile gerçekleştirilen cilt bakımı, cildin en üst tabakası kirlerden arındırılır. Böylelikle tam anlamıyla bir temizlik sağlanır. Cilt ölü hücrelerinden arındırılır, ciltte yenilenme sağlanır ve cilt kusurları minimuma indirilir. Uygulamanın ana maddesi Pumpkin Peel, ciltteki akne problemlerinin giderilmesini sağlar. Aynı zamanda yaşlanma sorunu ile de mücadele edilir. Her mevsim, tedavi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilir. Minimum 4 seans, cildin tazelenmesini olanaklı hale getirir.

Kimyasal Peeling

Bir ya da birkaç kimyasaldan oluşan bir karışım ile gerçekleştirilen Kimyasal Peeling uygulaması, ciltte kontrollü hasar meydana getirir. Bu sayede altta sağlıklı bir cilt tabakası oluşur. Uygulama kapsamında genç ve sağlıklı bir cilt formuna ulaşılır. Son dönemlerin en çok tercih edilen cilt bakımı uygulamalarından biri olan Kimyasal Peeling, pek çok cilt sorununun tedavisinde kullanılır. Uygulama dahilinde çoğunlukla salisilik asit, glikolik asit, jessner solüsyonu gibi maddeler kullanılmakta ve bu maddeler ile cildin parlak ve genç görünmesi sağlanmaktadır. Cilt tipi ve uygulama şekline göre seans sayısında değişiklik olsa da genel olarak 6-7 seans başarılı sonuç alınması için idealdir. Uygulama sayesinde akneler tedavi edilir, gözenekler sıkılaşır, ince ve orta derecedeki kırışıklıklar giderilir.

Gözenek Tedavisi

Gözenek Tedavisi, genişleyen gözeneklerin sıkılaştırılmasını sağlayan bir yöntemdir. Genişleyen gözenekler kişinin rahatsızlık duymasına ve cildin bakımsız görünmesine neden olmaktadır. Bu durum, aynı zamanda cildin nefes almasını engeller ve ciltte kırışıklıkların artmasına sebebiyet verir.  Genetik faktörler, yaş ve kilo gibi faktörlerle gözeneklerin genişlemesi, çeşitli tedavileri zorunlu kılar. Cilt bakımı kapsamında yer alan Gözenek Tedavisi; çeşitli tedavi yöntemlerinden oluşur. Bu yöntemler; Karbon Peeling, Kimyasal Peeling, Lazer Tedavisi ve Altın İğne olarak bilinmektedir. Bu tedavilerin her biri, gözeneklerin sıkılaşmasını ve temizlenmesini mümkün kılar. Böylelikle çok daha parlak, genç ve pürüzsüz cilde ulaşılır. Aynı zamanda sıkılaşan gözenekler vasıtasıyla cilt nefes alır ve sağlıklı bir forma ulaşır.

Menü