Kalıcı oje, gündelik hayatta oje sürmeye vakti olmayan kadınların ilgi duyduğu estetik uygulamalardan biridir. Belirli bir süre tırnakta kalan bu ojeler, çeşitli işlem adımları ile uygulanır. Genel olarak tek renk ojeyi uzun süre kullanabilen kişilerin duyduğu uygulama ile kadınlar, bakımlı tırnaklara ulaşabilmektedir. Bu hususların her biri, kalıcı oje uygulamasının talep edilmesini olanaklı hale getirmektedir.

Kalıcı Oje İşlemi

Normal ojenin dayanıklılık seviyesi çok düşüktür ve belirli bir süre sonra tırnakta kötü bir görüntü oluşur. Ojenin çıkmaya başlamasıyla tırnaklar, bakımsız görünmekte ve bu durum, ojelerin çıkarılmasını zorunlu hale getirmektedir. Oje sürmek ve çıkarmak için yeterli vakti olmayan kadınlar, haftalarca kalan kalıcı oje uygulamalarından faydalanmaktadır.

Ultraviyole ışınları, ojelerin kalıcılıklarını arttırmakta ve işlem sonrasında ojeler, herhangi bir pürüze uğramadan uzun süre kullanılmaktadır. Aynı renk ojeyi kullanmayı seven kişiler tarafından ilgi gören uygulama, uzun süre kullanım sonrasında tırn

aklarda herhangi bir sararma yapmaz. Bu nedenle uzun süreli oje kullanımlarında kalıcı ojenin avantajlı olduğunu söylemek olanaklıdır.

Kalıcı oje uygulaması için genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilen işlem basamakları ön plana çıkmaktadır:

  • Tırnaklar titizlikle törpülenir ve tırnaklara arzu edilen şekil kısa sürede verilir.
  • Tırnaklar, çeşitli solüsyonlarla yağdan arındırılır ve temiz bir görüntü oluşturulur.
  • Solüsyonlarla tırnağa mat görüntü verilir.
  • Baz uygulaması ile tırnak yüzeyinde var olan bozukluklar giderilir.
  • Elde edilen pürüzsüz yüzeye, doğal boyalarla renk verme işlemi uygulanır.

Yukarıdaki gibi sıralanabilen adımlar, kalıcı ojenin profesyonel bir şekilde tamamlanmasını sağlar. Bu nedenle uygulama esnasında, dikkat edilmesi gereken hususların göz önünde bulundurulması gerekmektedir

Kalıcı Oje Ne Kadar Dayanır?

Uygulama esnasında kullanılan ultraviyole ışınlar, uygulamanın dayanıklılık seviyesini arttırır. Bu nedenle kalıcı oje, uzun süre dayanan bir işlemdir. Genellikle 5-6 hafta arasında kullanılabilen kalıcı ojeler, uzun süre bakımlı tırnaklara ulaşılmasını olanaklı hale getirir. Bu nedenle özellikle son zamanlarda uygulamaya olan talep hızlı bir şekilde artmaktadır.

Kalıcı Oje Avantajları

Kalıcı ojenin birçok avantaja sahip olması, bu uygulamanın tercih edilirliğini arttırır. Uygulamanın avantajları; tırnaklardaki kusurları profesyonel bir şekilde kapatır, uzun süre dayanır, ilk yapıldığı görünümü korur, tırnaktaki tekrar kırılmaları önler. Bu avantajlar, birçok insanın kalıcı oje fiyatları konusunu merak etmesine de neden olmaktadır.

Fiyatlandırma; tırnakların yapısı, kullanılacak malzemeler, seans uzunluğu, uygulama şekli vb. hususlara göre değişiklik göstermektedir. Bu parametrelerin her biri, uygulama öncesi gerçekleştirilen planlama ile kesinlik kazanmaktadır. Çeşitli işlem basamaklarından meydana gelen ve tırnakların bakımlı görünmesini olanaklı hale getiren kalıcı oje, oje sonrası tırnaklardaki sararmayı önler.

Kalıcı Oje Fiyatları

Kalıcı oje fiyatları, uygulamadan yararlanmak isteyenlerin en fazla merak ettiği konuların başında gelmektedir. Tırnakların çok daha bakımlı görünmesini sağlayan uygulama, kısa sürede tamamlanır. Uygulama öncesinde, uzman kişiler ve kullanıcı arasında süreç planlaması yapılarak fiyatlandırma konusunda kesinlik sağlanır.    Menü