Pasif Jimnastik, insan vücudunda hareketin gerçekleşmesinde aktif rol oynayan kaslar yerine, doğrudan daha az kullanılan kasların çalışmasına yönelik gerçekleştirilen bölgesel zayıflama uygulamasıdır. Uygulamanın en temel hedef, vücudun farklı bölgelerinde ortaya çıkan yağların özel cihazlar yardımıyla gönderilen elektrik akımıyla yok edilmesidir. Pasif Jimnastik uygulaması aynı zamanda günümüzde; selülitlerin yok edilmesi ve saç sağlığı sorunlarının giderilmesi amacıyla da kullanılmaktadır. Her ne kadar bir türden jimnastik uygulaması izlenimi sunuyor olsa da bu teknik, özel cihazlar aracılığıyla uygulanır.

Pasif Jimnastik Nedir?

Pasif Jimnastik, elektrik sağlayan ve özel olarak geliştirilmiş cihazlar kullanılarak uygulanan bir çeşit bölgesel zayıflama uygulamasıdır. Uygulamanın bir diğer ismi de Elektroterapidir. Pasif Jimnastik tekniğinde kullanılan cihazlar da uygulamayla aynı isim de anılır. Dolayısıyla Pasif Jimnastiğin aynı anda bir çeşit bölgesel incelme tekniği ve bu teknik kapsamında kullanılan cihazlara karşılık geldiği belirtilmelidir.

Pasif Jimnastik Nasıl Uygulanır?

Pasif Jimnastik uygulama süreci son derece konforludur. Yağlanmanın gözlemlendiği bölgeye temas ettirilen özel cihazlar, bu bölgede titreşim oluşmasını sağlar. Daha az kullanılan vücut kaslarına yönelik gerçekleşen bu işlemlerde, bölgede yer alan kasların hareket etmeye paralel nitelikte kullanılması sağlanır. Böylelikle bölgede yer alan yağ ve yağ dokuları tamamen ortadan kaldırılır ve bölgesel incelme elde edilir.

Pasif Jimnastik Kilo Verdirir mi?

Uygulama kapsamında Pasif Jimnastik cihazı, yap oranının yüksek olduğu bölgeye düşük frekanslı mekanik elektrik akımı iletir. Akımın iletildiği kaslar, herhangi bir hareket gerekmeksizin çalışmaya başlar. Kas bölgesinde elektrik akımı sonucunda ortaya çıkan uyarıcı etki, kasların gevşeyerek gerilmesini sağlar.

Bu aşamada kasın ihtiyaç duyduğu enerji bölgede bulunan yağlar kullanılarak karşılanır. Dolayısıyla Pasif Jimnastiğin uygulandığı bölgede bulunan yağlar, hareket etkisinden kaynaklanan enerji ihtiyacını karşılayarak erir. Böylelikle uygulamanın gerçekleştiği bölgede aktif bir kilo kaybı yaşanır. Pasif Jimnastik aleti ile vücudun farklı bölgelerine uygulanan elektrik akımının herhangi bir yan etkisi olmadığı da belirtilmelidir.

Pasif Jimnastik Hangi Bölgelere Uygulanır?

Diğer pek çok bölgesel zayıflama tekniğinde olduğu gibi Pasif Jimnastik uygulaması da son derece geniş bir uygulama alanına sahiptir. Vücudun birçok farklı bölümüne uygulanabilir olan bu teknik çoğunlukla;

  • Göbek
  • Kol
  • Basen
  • Bacak gibi vücut bölümlerinde bölgesel zayıflama sağlanması amacıyla tercih edilmektedir.

Aynı zamanda Pasif Jimnastik uygulaması, diğer bölgesel zayıflama teknikleriyle de uyumluluk gösterebiliyor olması nedeniyle yüksek düzeyde avantaj sunmaktadır.

Pasif Jimnastik Kaç Seans Sürer?

Pasif Jimnastik uygulaması ortalama olarak 30 ile 40 dakika arasında süren 10-12 seanslık paketlerle sunulur. Buna karşın uygulama kapsamında bölgesel zayıflamanın sağlanması arzu edilen vücut lokasyonu da seans sayısını belirleme konusunda son derece kritik bir önem arz eder. Dolayısıyla vücudun farklı bölgeleri için uygulamanın seans sayısının farklılık içerebileceği belirtilmelidir.    Menü