Gözenek tedavisi, gözeneklerin büyümesi nedeniyle yaşanan sorunları gideren bir tedavi şeklidir. Bilindiği gibi cilt, gözenekler sayesinde nefes alır ve çok daha sağlıklı bir form kazanır. Fakat genetik faktörler, yaş, beslenme, yağlı cilt; cilt gözeneklerinin nedenlerinden bazılarıdır.

Gözenek tedavisi, daha sıkı Gözenek Tedavisi gözeneklere ulaşılmasını sağlar. Tedavi ile birlikte cilt, özellikle yüz bölgesi, nefes alarak bireyler, istenmeyen görüntülerden kurtulur. Sağlıklı, parlak ve pürüzsüz bir cilt için gözenek tedavisinin tercih edildiğini söylemek olanaklıdır.

Gözenek Tedavisi Nedir?

Farklı tedavi yöntemleri, genişleyen cilt gözeneklerinin sıkılaştırılmasını olanaklı hale getirmektedir. Gözeneklerin birçok nedenden ötürü genişlemesi, özellikle yüz bölgesinde sağlıklı bir yapı ve kötü bir görüntü oluşmasına neden olur. Gözenek tedavisi, temelde gözeneklerin sıkılaşmasını ve daha parlak görünümlü cildin oluşmasını sağlar. Cilt gözeneklerinin genişliğinden rahatsız olan erkek ya da kadınların her biri uygulamadan rahatlıkla faydalanabilir.

Gözenek Tedavisi Nasıl Yapılır?

Gözenek tedavisi kapsamında, genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilen yöntemler bulunmaktadır:

Karbon Peeling

Kabon Peeling, gözeneklerin sıkılaştırılması için tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir. Cildin üst tabakasının soyulmasını mümkün kılan uygulama, cildin yenilenmesini sağlar. Lazer ve karbon peeling işlemlerinin bir araya gelmesiyle cilt, ölü deri hücrelerinden arındırılır. Böylelikle kısa sürede, genişleyen gözeneklerin sıkılaşmasını mümkün kılınır.

Kimyasal Peeling

Gözeneklerin sıkılaştırılması noktasında kullanılan bir diğer yöntem, Kimyasal Peeling’tir. Triklosetik asit, glikolik asit, salisilik asit başta olmak üzere çeşitli kimyasallar kullanılarak cilt yüzeyinin soyulması sağlanır. Gözenek tedavisi kapsamında yer alan bu uygulama, cildin ölü tabakadan arındırılmasını olanaklı hale getirmektedir. Alanında uzman hekimler, cilt tiplerinin Kimyasal Peeling işlemi için uygun olup olmadığını tespit etmektedir.

Fraksiyonel Radyofrekans İşlemi

Fraksiyonel radyofrekans işlemi, cildin orta tabakasına, uç kısmında iğne bulunan cihazlar yardımıyla müdahale edilmesini sağlar. Uygulama sayesinde, ilgili bölgede kolejen dokuda artış görülmekte ve cilt daha genç görünmesi olanaklı kılınmaktadır. Gözeneklerin sistematik bir şekilde sıkılaştırılması, uygulamanın tercih sebebi olmasına neden olmaktadır.

Gözenek Tedavisi Fiyatları

Gözenek tedavisinde kullanılan yöntemler, fiyatlandırma noktasında belirleyici olmaktadır. Bu nedenle ilk önce kişilerin cilt tipleri belirlenmeli, ardından yöntem kararlaştırılmalıdır. Alanında uzman hekim ve uygulamadan faydalanacak kişinin yapacağı planlama, gözenek tedavisi kapsamında çeşitli adımların uygulanmasını sağlamaktadır.

Uygulanan işlemler, belirli bir süre sonra gözeneklerin sıkılaşmasını ve cildin gençleşmesini mümkün kılmaktadır. Bu hususların her biri, özellikle son zamanlarda bu tedavilerden sıklıkla yararlanılmasını sağlamaktadır. Çeşitli nedenlerden ötürü genişleyen gözenekler, bu uygulamalar ile arzu edilen forma ulaşmaktadır.    Menü