Kalıcı Makyaj ve Microblading

Kalıcı Eyeliner uygulaması

Kalıcı Eyeliner

Kalıcı eyeliner, bütünlüklü ve uyumlu bir makyajın en belirleyici unsurudur. Genel olarak göz makyajı, yüzün tüm hatlarını kusursuz olarak ortaya…
Detaylı Bilgi
Kalıcı Dipliner nasıl yapılır

Kalıcı Dipliner

Kalıcı dipliner, ince çizgilerin yüz hattına estetik kattığını düşünen kadınlar için vazgeçilmez makyaj trendlerinin başında gelir. Kusursuz bir dipliner çizgisi…
Detaylı Bilgi
Kirpik lifting Kurtköy Güzellik Merkezi

Kirpik Lifting

Kirpik lifting, kirpiklerin kısa sürede hacimli, dolgun ve kıvrımlı bir yapıya ulaşmasını sağlayan estetik uygulamadır. Çeşitli kimyasallar ile kirpiklerin formunda…
Detaylı Bilgi
kaş laminasyonu Kurtköy Güzellik Merkezi

Kaş Laminasyonu

Kaş laminasyonu, kaşların doğal ve hacimli görünmesini sağlayan bir işlemdir. Düşük ve hacimsiz kaşlar, pek çok kadının problemlerinden birisi. Güzelliğine…
Detaylı Bilgi
microblaiding uygulama Kurtköy Güzellik Merkezi

Microblading

Microblading, kalıcı makyaj içerisinde yer alan uygulamalardan birisidir ve kadınların hacimli, dolgun kaşlara ulaşmasını sağlar. Bilindiği üzere estetik makyajlar için…
Detaylı Bilgi

Kalıcı makyaj teknikleri, son teknolojik cihazlar ve doğal boyalar kullanılarak gerçekleştirilen çeşitli uygulamalardır. Günümüzde son derece geniş kapsamlı olan bu uygulamalar, cilt yüzeyinin farklı bölgelerinde estetik çözümler vadeder. Özellikle yüz bölgesinde efektif bir makyaj tasarımı için kalıcı makyaj uygulamaları önemli bir seçenektir. Mikro iğneler kullanılarak gerçekleştirilen bu uygulamalara doğal ve organik boyalar eşlik eder. Derinin üst bölgesinde enjekte edilen tamamen bitkisel boyalar, arzu edilen görümünün elde edilmesini sağlar. Microblading, eyeliner ve dipliner uygulamaları kalıcı makyaj çözümleri arasında en çok tercih edilenleridir. Bitkisel özler ve mikro iğnelerin kullanıldığı bu uygulamalar öncesinde anestezik özelliğe sahip kremler cilt yüzeyine uygulanır. Böylelikle herhangi bir ağrı, acı ya da sızı uygulama süreci boyunca hissedilmez.

Kalıcı Makyaj Nedir ve Nasıl Yapılır?

kalıcı makyaj uygulamaları, birden fazla teknik kullanılarak gerçekleştirilen estetik çözümlerdir. Kişiye özel steril iğnelerin kullanıldığı bu uygulamalarda organik boyalar, derinin üst bölgesine enjekte edilir. Uygulamaların bir diğer ismi de “mikro pigment” uygulamalarıdır. Bu uygulamalar kapsamında kullanılan boyalar, tamamen vücut ile uyumludur. Yüz ve vücut için özel olarak dizayn edilmiş organik boyalar, herhangi bir yan etki oluşturmaz. Dolayısıyla kalıcı makyaj uygulamaları, cilt sağlığı ve genel sağlık açısından bir yan etkiye sahip değildir.

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı makyaj: mikro iğneler kullanılarak işlemin uygulanacağı bölgeye tamamen doğal boyaların yerleştirilmesidir. Kişiye özel olarak kullanılan mikro iğneler, yüzde yüz sterildir. Her ne kadar uygulama kapsamında mikro iğneler kullanılıyor olsa da kişi herhangi bir ağrı veya acı hissetmez. Uygulamalar öncesinde kullanılan anestezik etkili kremler, uygulama yüzeyinde geçici uyuşma sağlar. Derinin üst tabakasına yönelik bir işlevi bulunan kalıcı makyaj teknikleri, dövme uygulamalarıyla karıştırılmamalıdır. Dövme uygulamalarında çok daha yüksek düzeyde kalıcılık gerektirdiğinden derinin alt bölgesi işlem alanıdır. Kalıcı makyaj tekniklerinde ise derinin üst bölgesine boya enjekte işlemleri uygulanır.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj teknikleri, yüz bölgesinde estetik bir görünüm elde edilmesini sağlayan bir uygulamadır. Özellikle dipliner ve eyeliner gibi göz makyajı esaslı uygulamalar ile kalıcı ve kusursuz bir eyeliner çizgisine sahip olmak mümkündür. Kirpik diplerinin belirgin hatlara sahip olmasına yönelik bu uygulama ek olarak dudak makyajı için kalıcı çözümler de bulunmaktadır. Aynı zamanda her bir teknik için uygulama sürecinin özgünlükle sürdürüldüğü belirtilmelidir.

Kalıcı Eyeliner Uygulaması

Kalıcı eyeliner uygulaması, son dönemde en çok tercih edilen kalıcı makyaj çözümlerindendir. Kusursuz bir eyeliner çizgisi vadeden bu uygulama, kısa süre içerisinde estetik ve bütünlüklü yüz görünümü sunar. Tamamen organik boyalar kullanılarak gerçekleştirilen uygulama işlemine tahmin edileceği üzere mikro iğneler eşlik etmektedir. Uygulama süreci birkaç aşamadan oluşmaktadır.

Öncelikli olarak uzman tarafından kişisel talep ve istekler dinlenir. Kişisel taleplere uygun olarak göz bölgesine geçici bir eyeliner çizgisi çizilir. Denemeler sonucunda uygun görülen tasarımın kalıcı olarak uygulanabilmesi için sürece başlanır. Kalıcı makyaj çözümlerinin tamamında olduğu gibi eyeliner uygulamasında da anestezik etkili kremler kullanılır.

Söz konusu kremler uygulama bölgesine sürülür. Organik özelliğe sahip olan bu kremlerin en temel özelliği lokal anestezi uyguluyor olmasıdır. Krem uygulamasının ardından kişiye özel steril iğneler kullanılarak önceden belirlenen tasarım yüzeye uygulanır. Burada kullanılan boyaların tamamen organik ve doğal oldukları da belirtilmelidir.

Kalıcı Dipliner Uygulaması

 

Kalıcı dipliner uygulaması temel olarak eyeliner uygulamasına benzerlik taşır. Hemen hemen aynı şekilde yürütülen uygulama sürecinde herhangi bir fark gözlemlenmez. Buna karşın kalıcı dipliner uygulamasının eyeliner tekniğinden önemli farklar içerdiği belirtilmelidir. Kalıcı dipliner uygulaması, göz kapağı ve kirpiğin kesiştiği noktadan itibaren uygulanmaktadır.

Kirpik hattı boyunca uygulanan bu kalıcı makyaj tekniği, kusursuz ve doğal bir görünüm olanağı vadeder. Uygulamanın sunduğu bir diğer özellik de yüz hattı boyunca gözaltına derinlik kazandırılmasıdır. Derinlik kazandırılan göz bölgesi keskin ve etkili bakışların ortaya çıkmasına doğrudan etki sağlar.

Tıpkı kalıcı eyeliner uygulamasında olduğu gibi kalıcı dipliner uygulamasında da örnek bir çizgi kirpik altı bölümüne çizilir. Burada kişisel talepler ya da istenilen görünüm için çizginin revize edilmesi olanaklıdır. Çizgi tasarımının tamamlanmasının ardından lokal anestezi etkisi olan özel kremler uygulama yüzeyine sürülür.

Bir sonraki aşamada tamamen organik boyalar ve mikro iğneli özel cihazlar ile uygulama aşamasına geçilir. Önceden çizilen örnek dipliner çizgisine paralel olarak kalıcı dipline tekniği uygulanır. Uygulama sonucunda kusursuz bir dipliner çizgisi elde etmek mümkün olacaktır. Kalıcı makyaj teknikleri kapsamında eyeliner uygulamasının dipliner uygulamasına nazaran görece daha verimli olduğu belirtilmelidir.

Kalıcı Makyaj Kimler Tarafından Tercih Edilir?

Dipliner ya da eyeliner gibi göz hattına yönelik işlevi bulunan teknikler, gündelik yaşam konusunda kadınlara büyük avantajlar sunar. Özellikle gündelik makyaj yapan iş kadınları için kalıcı makyaj çözümleri, efektif bir zaman kullanımı vadeder. Aynı zamanda kozmetik ürünlere alerjisi olan kadınlar için de bu uygulamalar kesin çözüm sunar.

Genel hatlarıyla kalıcı makyaj tekniklerinin tercih edilme sebepleri ve kimler tarafından tercih edildiği şu şekilde sıralanabilir:

  • Yoğun tempoda çalışan iş kadınları
  • Kesintisiz gündelik makyaj yapan kadınlar
  • Hassas göz yapısına sahip olanlar
  • Kozmetik ürünlere karşı alerjisi olanlar
  • Bütünlüklü ve simetrik bir yüz görünümü talep edenler
  • Göz bozukluğu sorunu olan veya lens kullanan kadınlar
  • Makyaj yapım sürecinde el titremesi ya da benzeri problemler nedeniyle zorlananlar

Gibi durumlar temel olarak kadınların kalıcı makyaj tekniklerinden faydalanmasının nedenleridir. Bunlara ek olarak kusursuz bir göz makyajı talep eden kadınlar için de bu teknikler önemli avantajlar sunmaktadır.

Kalıcı Makyaj Uygulamaları Hangi Bölgelere Uygulanır?

Kalıcı makyaj teknikleri özellikle kaş, kirpik ve dudak bölgesi için özel çözümler vadeder. Özellikle göz ve göz altı bölgeleri için yoğun şekilde bu uygulamalar başvurulduğu bilinmektedir. Aynı zamanda estetik bir dudak görünümü için de pigmentasyon tekniklerinin kullanıldığı belirtilmelidir. Soluk dudakların renk ve canlılık kazanmasını sağlayan kalıcı dudak makyajı da yine önemli ölçüde tercih edilen uygulamalardandır.

Genel anlamıyla kalıcı makyaj uygulamalarının pigmentasyon tekniği kullanılarak dudak ve göz çevresine uygulandığı belirtilmelidir. Kalıcı makyaj uygulamaları arasında yer alan bazı teknikler, vücudun farklı bölgelerinde uygulanabilmeye imkan tanımaktadır. Bu tarz teknikler büyük oranda cilt yüzeyinde yaşanan olumsuzlukların kamufle edilmesi amacıyla uygulanmaktadır.

Kalıcı Makyaj Ne Kadar Dayanır?

Kalıcı makyaj uygulamalarıyla ilgili en çok merak edilen durumların başında uygulama etkisinin ne kadar süreceği gelmektedir. Etkileyici ve dinamik bir makyaj görünümü vadeden bu uygulamaların kalıcılığı ise ömürlük değildir. Büyük oranda 1 ile 3 yıl süre boyunca kalıcılığı olan uygulamaların kalıcılığı çeşitli faktörlere göre farklılık gösterebilir.

Uygulamaların kalıcılığı konusunda en temel belirleyici cilt yapısıdır. Cilt yapısının kullanılan organik boyalara uyumlu olması halinde kalıcılığın daha uzun bir sürece yayılabileceği belirtilmelidir. Aynı zamanda kalıcı makyaj uygulamaları sonrasında yaklaşık 3 haftalık renk tonu oturması sürecinin olduğu bilinmelidir. Yine uygulama sonrasında uzman tarafından belirtilen dinamiklere yeteri kadar özen gösterilmelidir.

Menü