Ameliyatsız Yüz Germe

 1. Ana Sayfa
 2. Ameliyatsız Yüz Germe

Ameliyatsız yüz germe, cerrahi müdahale olmadan ciltte sıkı ve genç bir görünüm elde edilmesini olanaklı hale getirmektedir. Yüzyıllardan beri kadınlar, güzel görünebilmek adına pek çok uygulama denemektedir. Bu uygulamalardan bazıları cerrahi müdahale içermesine rağmen son dönemlerde genellikle ameliyatsız yöntemler kullanılmaktadır. Bunlardan biri olan ameliyatsız yüz germe, cildin çok daha sağlıklı ve genç görünmesini mümkün kılar. Yaş ilerlemesiyle birlikte yüzde artan kırışıklıklar, kişilerin kendilerini kötü hissetmesine neden olmaktadır. Fizyolojik ve psikolojik anlamda rahatlama sağlayan ameliyatsız yüz germe, cerrahi müdahaleden korkan kişiler için en uygun tedavilerden birisidir. Bilhassa son dönemlerde bu yöntem, birçok kadın tarafından tercih edilen estetik uygulamalardan birisi olmaktadır.

Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?

Ameliyatsız yüz germe nedir, nasıl yapılır sorusunu cevaplandıralım. Yaşın ilerlemesiyle cilt kırışıklıklarından kurtulmak isteyen kişiler tarafından sorulmaktadır. Her ne kadar cerrahi müdahaleler estetik uygulamalarda temel yöntem kabul edilse de bu düşüncede değişiklikler meydana gelmiştir. Ameliyatlı uygulamalara alternatif olacak yöntemler geliştirilmiş ve bu yöntemler kullanılmaya başlanmıştır. Bunlardan birisi olan ameliyatsız yüz germe, farklı tekniklerden meydana gelir. Bu tekniklerin her biri temelde;

 • Cildin yenilenmesinin sağlanması
 • Ciltteki kırışıklıklarının giderilmesi
 • Ciltte sıkılaşma sağlanması

gibi amaçları bünyesinde barındırır. Cerrahi müdahaleye gerek kalmadan özel tekniklerle yüz germe işlemleri yapılır ve kişi, daha ferah ve yenilenmiş bir cilde kavuşur.

Ameliyatsız Yüz Germe Teknikleri Neler?

Ameliyatsız yüz germe nedir, nasıl yapılır kapsamında; birçok tekniğin bulunduğunu söylemek olanaklıdır. Tekniklerin her biri, farklı uygulamalar ile cildin gençleşmesini sağlar. Bu nedenle özellikle son dönemlerde cerrahi işlem olmadan yapılan yüz germe uygulamaları sıklıkla tercih edilmektedir.

Yüz germede kullanılan teknikler, detaylı bir şekilde aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Dolgu Uygulamaları ile Yüz Germe
 • Yüz Mezoterapisi
 • Ameliyatsız Yüz Germede Ultherapy
 • Yüz Gençleştirmede Vshape
 • Yüz Germe için Thermage
 • İple Yüz Germe
 • Scarlet S Franksiyonel Radyoferakans ile Yüz Germe
 • Clearlift Lazerle Yüz Gençleştirme şeklinde karşımıza çıkmaktadır.

Her bir teknik, ameliyatsız yüz germe kategorisine girmekte ve farklı işlem basamaklarını bünyesinde barındırmaktadır.

Yüz Mezoterapisi

Mikro enjeksiyon tekniğini bünyesinde barındıran yöntem, yüz ve dekolte bölgelerinde kullanılır. Mineral, vitamin ve amino-asitlerden oluşan bir karışım ilgili alanlara mikro enjeksiyon tekniği ile uygulanır. Ciltteki kan dolaşımını arttıran ve cildin sıkılığını sağlayan yöntem, oldukça fazla tercih edilmektedir.

Dolgu Uygulamaları ile Yüz Germe

Yaş ile birlikte kaybolan hacmin yüze tekrar kazandırılmasını sağlayan dolgu uygulamaları, ameliyatsız yüz germe tekniklerinden birisidir. Yüzde gençleşme sağlayan bu teknik, hyalüeonik asit bazlı dolgu maddelerinin yüz bölgesine uygulanması ile gerçekleştirilir.

Ameliyatsız Yüz Germede Ultherapy

Ultherapy sistemi, derinin taşıyıcı katmanına kadar inen ses dalgalarının gönderilmesini sağlar. Cilt altında hasar yaratan yöntem, cildin yapılanma sürecine olumlu katkıda bulunur. Oldukça az seans ile başarılı sonuçlar alınmasını sağlayan yöntem, en bilindik yüz germe yöntemlerinden birisidir.

İple Yüz Germe

İnce iğneler içine yerleştirilen PDO iplikleri ile gerçekleştirilen uygulama, ipliklerin kırışıklık ve sarkıklık olan bölgelere yerleştirilmesini mümkün kılar. İplikler ilgili bölgede kan dolaşımını arttırır ve kolajen üretimini tetikleyerek cildin genç görünmesini sağlar. Zaman içerisinde iplikler eriyerek kaybolmakla birlikte ipliklerin cilt altında sağladığı olumlu etkiler devam etmektedir. İşlemden kısa bir süre sona kişiler sosyal yaşantılarına dönebilmekte ve sorunsuz bir şekilde hayatlarına devam edebilmektedir.

Yüz Gençleştirmede Vshape

Uygulama, cildin derin tabakasındaki kolajen liflerini ısıtır ve cildin sıkılaşmasını sağlar. Aynı zamanda destek dokularının yapılanma sürecini tetikler ve elastikiyet kaybını engeller. Etkili sonuçlar alınabilmesi için belirlenen seansların tamamlanması gerekmektedir. Son seanstan itibaren efektif sonuçlara ulaşmak olanaklıdır. Sahip olduğu avantajlardan dolayı yöntem, ameliyatsız yüz germe teknikleri arasında ön planda yer almakta ve pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Yüz Germe için Thermage

Radyo frekans teknolojisine sahip olan Thermage, kolajen ve elastin bantlarının ısınması ve sıkılaşmasını sağlamaktadır. Seansların tamamlanmasıyla birlikte etkili sonuçlar alınmakta ve ciltte yenilenme gözlemlenmektedir. Belirli seans sayısı dahilinde uygulanan yöntemin kalıcılığı oldukça fazladır. Her mevsim rahatlıkla uygulanabilen yöntem sonrası kişiler, kısa sürede normal yaşantılarına dönebilmektedir.

Clearlift Lazerle Yüz Gençleştirme

Cildin dermis tabakasına herhangi bir zarar vermeden dermişin altına kontrollü bir atış yapılmasını sağlayan yöntem, ön planda yer alan uygulamalardan birisidir. Cilt iyileşmekte ve kolajen üretiminde artış meydana gelmektedir. Üst derinin koruyucu tabakası altında gerçekleşmekte olan yöntem, sahip olduğu avantajlar nedeniyle pek çok insan tarafından tercih edilmektedir.

Scarlet S Franksiyonel Radyofrekans ile Yüz Germe

Radyo frekans dalgalarını kullanan uygulama, cildin alt tabakalarına radyo frekans dalgaları gönderilmesini sağlar. Bu dalgalar, mikro iğneler yardımıyla cilt altına iletildiği için yöntemin pek çok uygulamadan farklı olduğunu söylemek mümkündür.

Yukarıdaki yöntemlerin her biri, ameliyatsız yüz germe uygulamaları olarak bilinmekte olup son dönemlerde her biri oldukça fazla tercih edilmektedir. Yöntemler, farklı işlem adımlarına sahiptir ve bu adımlar, uygulamaların sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesini mümkün kılmaktadır. Bu nedenle alanında uzman, yetkinlik seviyesi yüksek kişilerin işlemleri uygulaması oldukça önemlidir.

Ameliyatsız Yüz Gerdirme Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız yüz germe nedir, nasıl yapılır? Uygulama dahilinde bulunana yöntemlerin her biri kendi özel tekniklerini bünyesinde barındırmaktadır. Bu teknikler belirlenen adımlar dahilinde gerçekleştirilerek kişinin cildinde yenilenme sağlanır. Kişiye en uygun olan yöntem tercih edilir ve bu sayede kısa sürede başarılı sonuçlar alınması olanaklı hale getirilir.

Ameliyatsız Yüz Germe Ne Kadar Sürer?

Ameliyatsız yüz germe nedir, nasıl yapılır sorusu dahilinde merak edilen hususlardan biri de yüz germenin ne kadar sürdüğü şeklinde ön plana çıkmaktadır. Yaşa ve sarkıklara göre değişmekle birlikte maksimum 2 seans, uygulamanın başarılı sonuçlar vermesi adına yeterlidir. Çoğunlukla 50 yaş üstünde 2 seans olarak uygulanır. İşlem, kişilerin minimum acı duymasını sağladığı için uygulamanın son zamanlarda ön plana çıktığını söylemek olanaklıdır.

Ameliyatsız Yüz Germe Seans Aralıkları Nedir?

Ameliyatsız yüz germe seans aralıkları nedir? Sorusunu cevaplandıracak olursak. Kişiye göre değişkenlik göstermekle birlikte genellikle 2 seans olarak uygulanır. Daha önce de ifade edildiği üzere kişiye ve cilt sarkıklarına göre seans sayılarında değişiklikler meydana gelebilse de 2 seans yeterli olmaktadır.

Ameliyatsız Yüz Germe Ne Kadar Kalıcı?

Ameliyatsız yüz germe nedir, nasıl yapılır sorusu dahilinde uygulamanın ne kadar kalıcı olduğu birçok insanın ilgi alanına girmektedir. Uygulama, genel olarak 1-1,5 yıl sorunsuz bir şekilde kullanılmaktadır. Kalıcılığından ötürü pek çok kadın, uygulamayı tercih etmekte ve yüz germe işlemlerini kullanarak sağlıklı bir cilde sahip olmaktadır.

Ameliyatsız Yüz Germe Fiyatı Nedir?

Ameliyatsız yüz germe fiyatı nedir? Fiyatlandırma konusunu da gündeme getirmektedir. Bu hususta net bir şey söylemek mümkün değildir çünkü tekniklerde farklılıklar meydana gelir. Uygulamanın fiyatlandırılması noktasında değişiklikler oluşmasının birçok nedeni bulunmaktadır. Bunları kullanılacak teknik, kullanılacak malzeme, işlem süresi vb. şeklinde sıralayabiliriz. Bizimle iletişime geçerek daha fazla bilgi edinebilirsiniz.  Menü