Tırnak Bakımı

Medikal El Ayak Bakımı

Deri ve tırnak hastalıklarının tedavisi öncesinde ya da sonrasında gerçekleştirilen Medikal El Ayak Bakımı, tırnak bakımı kapsamında bulunan bir uygulamadır. Alanında uzman ve deneyimli kişiler tarafından gerçekleştirilen işlem, el ve ayakta meydana gelen sağlık sorunlarının başarılı bir şekilde tedavi edilmesini sağlar. El bakımı kapsamında ilk önce eller sterilize edilmektedir. Ardından ışıklı looplar yardımıyla kontrol edilmekte ve bir problemin görülmemesi durumunda uygulamaya başlanmaktadır. Ellerin bakımı, belirlenen işlem basamakları dahilinde gerçekleştirilir.  Ayak bakımında ise topuk çatlakları için çok özel ve sağlıklı yöntemler tercih edilir. Sertleşmiş deri ve nasırlar giderilir, tırnak bakımı kapsamında ayak bakımı profesyonel bir şekilde tamamlanır. Bu adımların her biri, Medikal El Ayak Bakımının aşamaları olarak bilinmektedir.

Jel Tırnak

Jel Tırnak, bakımsız ve istenilen forma sahip olmayan tırnaklarda uygulanan bir yöntemdir. Protez tırnak tekniklerinden biri olan Jel Tırnak, jelimsi bir sıvının doğal tırnaklar üzerine uygulanmasıyla gerçekleştirilir. Yöntem sayesinde dış etkenlere karşı dayanıklı bir tırnak formuna ulaşılır. Ayrıca istenilen yapıda, estetik tırnaklara Jel Tırnak sayesinde kolaylıkla ulaşılabilir. Kısa sürede gerçekleştirilen uygulama, tırnak bakımı kapsamında yer alır. Jel Tırnak uygulamasından faydalanan kişiler; uzun süre bakımlı, doğal bir görünüme sahip tırnakları kullanabilmektedir. Uzman kişiler tarafından yapılan işlemler, başarılı sonuç alınmasını olanaklı hale getirir. Tırnaklara herhangi bir zarar bulunmayan uygulama, aksine tırnakları beslemekte ve bakımlı tırnaklara ulaşılmasını mümkün kılmaktadır. Bu nedenle son dönemlerde pek çok kadın Jel Tırnak uygulamasından faydalanmaktadır.

Akrilik Tırnak

Toz ve sıvı olmak üzere iki maddenin birleşiminden meydana gelen bir malzeme ile yapılan uygulama, takma tırnak kapsamında yer alır. Tırnak bakımı konusunda hassas olan kişiler, takma tırnaklar ile arzu ettikleri görünümü elde etmek ister. Akrilik Tırnak, dayanıklı yapısı ile tam da bu nedenle tercih edilir. Sıvı ve toz karışımıyla oluşturulan malzeme doğal tırnaklara uygulanır. Bir süre sonra katılaşan malzeme, tırnakların çok daha bakımlı görünmesini sağlar. İşlem sonrasında oje ve parlatıcı uygulamaları da gerçekleştirilebilir. Bu sayede doğal tırnak görüntüsü oluşturulur. Akrilik Tırnak bakımı düzenli ve sistemli bir şekilde yapıldığında altı ay bu tırnakları kullanmak olanaklıdır. Uygulama gerçek tırnaklara hiçbir şekilde zarar vermediği için rahatlıkla tercih edilebilir.

Nail Art

Nail Art, tırnaklardaki sanat olarak bilinmekte olup son dönemlerde pek çok kadın tarafından tercih edilir. Bir tırnak bakımı olan Nail Art, tırnaklara istenilen desenin çizilmesidir. Tırnaklarının çok daha sanatsal bir görüntüye ulaşmasını arzulayan kişiler, çeşitli desenlerin tırnaklarına uygulanmasını talep etmektedir. Tamamen doğal boyalar yardımıyla tırnaklarda yaratıcı desenler oluşturulur ve tırnakların bakımlı olması sağlanır. Uygulama öncesinde tırnak bakımının detaylı bir şekilde yapılması oldukça önemlidir. Bu bakım, desenlerin tırnakta çok daha uzun bir süre kalmasını sağlar. Tırnaklara istenilen bakım düzenli bir şekilde yapılırsa eğer uygulama sonrasında ulaşılan form, uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanılır. Nail Art, adeta sanatsal bir çalışmadır ve uzman kişiler tarafından yapılması gerekir.

Kalıcı Oje

Oje sürmeye ve çıkarmaya pek vakti olmayan kadınlar, tırnak bakımı kapsamında yer alan kalıcı oje uygulamasından faydalanır. Genel olarak tek renk oje kullanmayı seven kadınların ilgi duyduğu uygulama, kısa sürede zarif tırnaklara ulaşılmasını sağlar. Kalıcı oje kapsamında ilk önce tırnaklarda manikür yapılır, daha sonra tırnaklar derinlemesine temizlenir, el yaklaşık 10 saniye UV ışığında bekletilir ve istenilen renkte oje titizlikle sürülür. Son aşama olarak tırnaklar cilalanır ve temizlenir. Her bir adım, bakımlı tırnaklara ulaşılmasını mümkün kılmaktadır. Düzenli bakım ve kullanım, kalıcı ojenin 2 ya da 3 hafta kalmasını sağlar. Oje sürmek için vakit bulamayan kadınların ilgisini çeken uygulama, son dönemin en popüler işlemlerinden bir tanesidir.

Poly Jel

Yeni nesil tırnak uzatma teknolojisi olarak bilinen Poly Jel, birçok insanın tercih sebebi olmaktadır. Tırnak bakımı kapsamında yer alan uygulama, çeşitli işlem adımlarından meydana gelir. Tırnağın üzerine, jel formuna sahip bir malzeme uygulanır. Bu malzeme, cihaz yardımıyla serleştirilir. Bu sayede kısa süre içerisinde protez tırnak meydana getirilir. Protez tırnak içerisinde yer alan ve dayanıklılığı ile özel bir konuma sahip olan Poly Jel sistemi, bakımlı tırnaklara ulaşmak isteyen kadınların ilgisini çekmektedir. Uzun süre kullanılabilen bu tırnaklar, dış etkenlere karşı oldukça dayanıklıdır ve herhangi bir hasara uğramaz. Uygulama sonrasında kalıcı oje sürülebilir. Böylelikle oje sürme ve çıkarma derdinden bir süreliğine kurtulmak olanaklı hale gelir.

Menü