Protez tırnak uygulaması, bakımsız görünen tırnaklar üzerinde gerçekleştirilen bir işlemdir. Çeşitli nedenlerden dolayı tırnaklarda istenilen görüntüye ulaşmak mümkün olmayabilir. Bu durum el bakımının sekteye uğramasına ve istenmeyen görünüm elde edilmesine neden olur. Protez tırnak uygulaması, bitkisel malzemelerle tırnağın çok daha dolgun bir forma ulaşmasını sağlar. Uygulama kapsamında çeşitli adımlar bulunmakta olup bu adımlar, istenilen tırnak yapısına ulaşılmasına destek olmaktadır.

Protez Tırnak Nedir?

Protez tırnak nedir, fiyatları nelerdir soruları; uygulamanın detaylarını merak edenler tarafından sorulmaktadır. Tırnaklara yeterli bakımın yapılmaması, çalışılan işin nitelikleri ya da tırnaklarda meydana gelen sağlık sorunları; tırnaklarda istenmeyen görünüm oluşmasının nedenleri arasındadır. Bu gibi durumlarda protez tırnak uygulamasına başvurulmakta ve bakımlı tırnak formu elde edilmektedir.

Doğal tırnaklar üzerine çeşitli koruyucuların uygulanması sonrasında protez tırnak işlemi gerçekleştirilmekte ve doğal bir görünüm elde edilmektedir. Yöntemin yapısı gereği uzun süre protez tırnak kullanılabilmektedir. Pratik bir çözüm olarak bilinen bu tırnak uygulaması, bitkisel malzemelerden yapıldığı için tırnaklara herhangi bir zarar vermez. Fakat bu noktada uygulamayı gerçekleştiren kişinin bilgi ve deneyimi de bir hayli önemlidir. Belirlenmiş olan adımların sırasıyla uygulanması, başarılı bir sonuç adına gereklilik arz etmektedir.

protez tirnak uygulaması nasıl yapılır

Protez Tırnak Modelleri Nelerdir?

Protez tırnak modelleri nelerdir sorusu kapsamında farklı modellerin bulunduğu bilinmektedir. Bu modeller, temelde protez tırnak çeşitleri olarak da ifade edilebilir. Uygulama genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilen üç başlık altında değerlendirilebilmektedir:

  • Jel Protez Tırnak: Doğal tırnak üzerine özel malzemeden oluşan jel uygulaması yapılır. Bu nedenle oldukça doğal bir görünüm elde edilir.
  • Akrilik Protez Tırnak: Protez tırnak üzerine akrilik pudra ve likit sıvı ile yapılır.
  • Polygel Protez Tırnak: Oldukça özel bir jel, istenilen şekilde ve fırça yardımıyla sürülür.
  • Dipping Protez Tırnak: Kişinin tırnak yapısına en uygun form oluşturulur.

Yukarıdaki protez tırnak çeşitleri, son dönemlerde pek çok kadın tarafından tercih edilmektedir. Tırnaklara bakım yapmak isteyen fakat zaman bulamayan kadınlar için uygulamaların oldukça ideal olduğu bilinmektedir.

protez tirnak fiyatı

Protez Tırnak Nasıl Yapılır?

Protez tırnağın hangi adımlar üzerinden gerçekleştirildiği bilinmektedir. Birbirinden farklı uygulamalara sahip protez tırnak uygulamaları bulunur. Bu nedenle her bir uygulamanın yapılış şekli bir diğerinden farklı olabilmektedir. Örneğin Dippinh Protez Tırnak uygulamasında, tırnağın formuna en yakın kalıp oluşturulur. Ardından doğal tırnak üzerine özel adımlar şeklinde yapıştırılır.

Polygel Protez Tırnak ise özel bir jelin tırnak üzerine fırça ile uygulanması ile oluşturulur. Jel Protez Tırnak uygulamasında özel bir jel doğrudan tırnak üzerine sürülerek tırnak oluşturulur. Akrilik Tırnak da direkt olarak doğal tırnak üzerine uygulanır. Arzu edilen yöntem kapsamında uygulama sürelerinde de farklılıklar meydana gelebilmektedir.

Protez Tırnak Çıkarma İşlemi Nasıl Yapılır?

Protez tırnak işlemin nasıl geri döndürüldüğü de merak konusu olmaktadır. Bazı uygulamalar sonrasında kadınlar, arzu ettikleri görünüme ulaşamayacaklarını düşünebilmektedir. Bu nedenle işlem sonrasında uygulamayı çıkarmanın nasıl yapılacağına dair çeşitli sorular ön plana çıkabilmektedir.

Çıkarma işlemlerinin, alanında uzman ve deneyimli kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde olumsuz sonuçlara ulaşmak mümkündür. Belirlenen adımlar sayesinde kısa sürede protez tırnak çıkarma işlemleri yapılır. Bu sayede kişi, sorunsuz bir şekilde protez tırnaklardan arındırılmış bir tırnak yapısına ulaşır.

protez tirnak fiyatı

Protez Fiyatları Nedir?

Protez tırnak nedir, fiyatları nelerdir sorusu kapsamında fiyatların da bir hayli merak konusu olduğu bilinmektedir. Her bir estetik uygulama, birçok parametrenin bir araya gelmesiyle fiyatlandırılmaktadır. Protez tırnak uygulaması için de bu geçerlidir. Bu kapsamda;

  • Uygulamayı gerçekleştiren kişi ve deneyimi
  • Uygulama kapsamında kullanılan malzemeler
  • Kullanılacak malzemelerin nitelikleri
  • Uygulama süresi gibi parametrelerin her biri, uygulama fiyatlarının netleşmesini sağlamaktadır. Ayrıca protez tırnak kapsamında yer alan tekniklerden hangisinin tercih edileceği de bir hayli önemlidir. Her bir husus adına, uygulamadan faydalanacak bireylerin uzman kişilerle ön görüşme yapması gerekmektedir. Yapılan görüşme ile birlikte uygulama fiyatında da netlik elde edilmekte ve kişi, uygulama kapsamında ne kadar ödeme yapacağını öğrenmektedir.    Menü