Kalıcı eyeliner, bütünlüklü ve uyumlu bir makyajın en belirleyici unsurudur. Genel olarak göz makyajı, yüzün tüm hatlarını kusursuz olarak ortaya çıkarmak için son derece kreatif bir olanak vadeder. Dolayısıyla kusursuz bir eyeliner çizgisi, tüm yüz makyajının estetik görünüme sahip olması adına son derece belirleyicidir. Buna karşın her zaman doğru, başarılı ve etkili bir eyeliner çekmek mümkün olmaz. Özellikle gündelik yaşamını koşuşturmacayla sürdüren kadınlar için eyeliner makyajı, bazı durumlarda çok ciddi zorluklara gebedir.

Kalıcı Eyeliner uygulaması, kadınların bu tarz zorluklarla karşılaşmasının önüne geçerek, kusursuz bir eyeliner çizgisi vadeder. Böylelikle günün her bölümünde asla bozulmayan, bütünlüklü, estetik ve kusursuz bir göz makyajına sahip olunabilir.

Eyeliner Uygulaması Nedir?

Kalıcı Eyeliner tekniği, kadınlar için en önemli makyaj malzemelerinden olan eyelinerın, kalıcı olarak göz bölgesine uygulanmasıdır. Uygulama sonrasında göz bölgesinde kusursuz bir eyeliner çizgisi elde edilir. Üstelik kusursuz mahiyete sahip olan eyeliner çizgisi, gün içerisinde herhangi bir etki sonucunda bozulmaz ya da deforme olmaz.

eyeliner nasıl çekilir

Eyeliner Uygulaması Nasıl Yapılır?

Eyeliner uygulaması, rutin makyaj sürecinde eyeliner çekmekle benzerlik gösteren bir dizi işlem içerir. Başlangıç aşamasında göz kapağının üzerine eyeliner çizgisi çekilir ve kişisel taleplerin karşılanıp karşılanmadığından emin olunur. Çekilen örnek çizgi sonrasında uygulama sürecine geçilir. Uygulama süreci bölgeye göz kapağı bölgesinde özel anestezik etki içeren kremler sürülmesiyle başlar.

Bir sonraki aşamaya geçildiğinde ise tek kullanımlık steril iğneler yardımıyla bölgeye boya enjekte edilir. Kalıcı Eyeliner uygulama kapsamında kullanılan boyalar tamamen organik mahiyete sahip olan bitkisel ve doğal özlerden oluşur. Uygulama sürecinde kullanılan anestezik kremler, kişinin herhangi bir acı ya da ağrı hissetmesini tamamen engeller.

Eyeliner Uygulaması Kalıcı mıdır?

Tüm kalıcı makyaj çözümlerinde olduğu gibi eyeliner uygulamasında da kalıcılık belli bir dönem için sınırlıdır. 3 ile 5 yıl aralığından kalıcılık içeren Eyeliner uygulaması, uygulamanın gerçekleştiği bölgede bazı temel noktalara yeteri kadar dikkat edilmesi halinde daha uzun bir zaman dilimine yayılım gösterebilir. Uygulamayı gerçekleştiren uzman tarafından önerilen durumlara özen gösterilmesi, eyeliner uygulamasının kalıcılık süresine doğrudan etki sağlayacaktır.

Eyeliner Uygulamasından Kimler Faydalanabilir?

Kalıcı makyaj çözümleri hemen herkes için uygunluk taşır. Hamileler ve hamilelik dönemi sonrasını yaşayanların bu uygulamalardan kısa bir süreliğine uzak durması tavsiye edilir. Bununla birlikte her gün kusursuz bir Eyeliner çizgisi elde etme konusunda zorlanan; göz bozukluğu sorunu yaşayan ya da el titremesi gibi makyaj yapım sürecini önemli ölçüde engelleyen problemler yaşayan kadınların uygulamadan daha çok faydalandığı belirtilmelidir. Aynı zamanda kalıcı Eyeliner uygulaması, her gün makyaj rutini olan kadınlar tarafından da çok sık tercih edilmektedir. Kalıcı makyaj teknikleriyle her gün makyaj rutininde kaybedilen zamanın önüne geçmek ve kusursuz bir yüz görünümü elde etmek mümkündür.

Kalıcı eyeliner uygulaması hakkında daha fazla bilgi almak için bize buradan ulaşabilirsiniz.    Menü