Polygel uygulaması, estetik ve kusursuz bir tırnak yapısına sahip olmak isteyen kadınlar için geliştirilmiş son derece özel bir tekniktir. Bu teknik kapsamında, alt bölümde kalan gerçek tırnak korunurken, üst bölüme protez tırnaklar kalıcı olarak yerleştirilir.

Uygulama sonrasında gerçek tırnak uzamaya sağlıklı bir şekilde devam ederken, yerleştirilen protez tırnağın yapısında herhangi bir deformasyon oluşmaz. Polygel uygulaması, özel cihazlar kullanılarak ışığa duyarlı bir sıvının tırnak yüzeyine sürülmesi esasına dayanmaktadır. Uygulama verimlilik ve sonuç bakımından protez uygulama teknikleri içerisinde en kalıcı ve kesin çözümler vadeden tekniktir.

Polygel Uygulaması Nedir?

Polygel, sıvı formuna sahip olan özel jeller ve bu uygulama için özel olarak geliştirilmiş ekipmanlar aracılığıyla uygulanan, tırnak uzatma tekniğidir. Uygulamanın kullanım amacı çoğunlukla estetik bir tırnak görünümü elde etmek olsa da sadece bu durumla sınırlı değildir. Aynı zamanda ince tırnak yapısından şikayetçi olan ya da tırnak yeme sorunuyla mücadele edenler tarafından da tercih edilir. Toplamda üç farklı aşamadan oluşan uygulama, son derece pratik biçimde ağrı ya da sızı olmadan gerçekleştirilir.

Polygel Uygulaması Nasıl Yapılır?

Üç aşamadan oluşan Polygel uygulaması boyunca, farklı mahiyete sahip olan birden fazla jel ya da tüm nitelikleri karşılayan tek bir jel kullanılabilir. Uygulamanın ilk aşamasında tutuculuk sağlaması amacıyla özel karışım jel tırnak yüzeyine uygulanır. Uygulamanın ikinci aşamasında ise estetik kaygıların giderilmesi hedeflenir. Burada tırnağa şekil vermesi amacıyla yine özel karışım jeller tırnak yüzeyine uygulanır.

Polygel uygulamasında son aşamaya geçildiğinde ise ilk iki aşamada uygulanan jellerin birbirleriyle bağlantı kurması sağlanır. Bu aşamada kullanılan jel aynı zamanda tırnakların parlak ve dinamik bir görünüm elde etmesini de sağlamaktadır. Uygulama sonucunda tırnağın en üst yüzeyinde yer alacak olan son aşamada kullanılan jeller, bütünlüklü bir estetiğin tırnak yüzeyinde oluşmasına aracılık eder. Aynı zamanda uygulama ile paralel olarak kalıcı oje tekniğinden faydalanılması da mümkündür. Jel uygulama aşamalarının arasında renkli kalıcı oje uygulamaları kullanılabilir.

Polygel Uygulaması Kaç Seanstır?

Polygel kalıcı tırnak çözümü, büyük oranda tek bir seansta tamamlanabilir. Ortalama 1 saat süren uygulama sürecinin sonucunda kalıcı ve kusursuz tırnak yapısına sahip olmak mümkündür. Uygulamanın daha fazla kalıcı olması hedefleniyorsa, bu tarz durumlarda tırnak bakımına özen gösterilmesi gerekir.

Polygel Kurtköy Güzellik Merkezi

Polygel Uygulamasının Kalıcılığı Ne Kadar Sürer?

Diğer protez tırnak uygulamalarının aksine Polygel uygulaması uzun süre kalıcılık vadeder. Kişisel tırnak bakımına göre uygulamanın kalıcılığı farklılık gösterebilir. Bununla birlikte protez tırnaklarını uzun süreli olarak kullanmak isteyenler düzenli bakım gerçekleştirmelidir. Söz konusu bakım dönemi, tırnak dibinin gelmesi ve gerçek tırnağın alt bölümünün gelişim göstermesiyle belirlenir. Bu dönem içerisinde etkili bir bakım gerçekleştirilirse uzun süreli kullanım sağlanabilir.

Polygel Uygulamasının Zararları Var mıdır?

Polygel uygulama hakkında en çok merak edilen durumlardan biri uygulamanın kişinin gerçek tırnağına herhangi bir zararı olup olmadığıdır. Protez tırnağın daha uzun süreli kullanılması durumlarında rutin bakımların gerçekleştirilmesi halinde hiçbir aksaklık ortaya çıkmaz. Daha kısa süreli kullanımlarda ise tekniğin uygulanma kalitesi belirleyicidir. Alanında gerçekten uzman olan kimseler tarafından gerçekleştirilmesi halinde kişinin kendi tırnağının kesinlikle olumsuz bir etkiyle karşı karşıya kalması olası değildir.

Polygel Fiyatları

Protez uygulamalardan biri olan Polygel, çeşitli işlem basamaklarıyla gerçekleştirilir. Tırnaklarda bakım sağlamakta ve kadınların sık sık tırnak bakımı yapmasından kurtulmasını mümkün kılmaktadır. Uygulama fiyatları; kullanılan malzeme, uygulama süresi ve cilt yapısı gibi etkenlere göre değişiklik göstermektedir.    Menü