Medikal El-Ayak Bakımı

 1. Ana Sayfa
 2. Medikal El-Ayak Bakımı

Medikal el-ayak bakımı, yüksek yaşam kalitesi arzusunda olanlar için özel olarak geliştirilmiş temel bakım uygulamalarındandır. Kişisel bakımda en çok özen gösterilmesi gereken el ve ayaklara yönelik gerçekleştirilen bu uygulamalar sonucunda, el ve ayak sağlığı en efektif şekilde muhafaza edilir. Aynı zamanda ayak sağlığı sorunu yaşayanlar ya da tırnak hassasiyeti problemleriyle mücadele edenler için de medikal el-ayak bakımı kesin çözümler vadeder.

El ve ayak sağlığı sorunlarında yardımcı tedavi yöntemi olarak kabul edilen bu uygulamaların, tedavi sürecine katkıları son derece belirleyicidir. El ve ayaklarda gözlemlenen farklı sorunların tamamen çözüme kavuşturulması konusunda yardımcı uygulamalardan olan medikal el-ayak bakımı, pedikür ve manikür gibi uygulamalara alternatif olma özelliğine de sahiptir.

Medikal El-Ayak Bakımı Nedir?

Medikal el-ayak bakımı, el ve ayak bakımı için özel olarak geliştirilmiş son teknolojik cihazlar kullanılarak gerçekleştirilen kişisel bakım uygulamalarıdır. Uygulama etkileri işlemin gerçekleştiği ilk seanstan itibaren açıkça gözlemlendiği gibi el ve ayakların sağlıklı bir yapıya sahip olması sağlanır. Özellikle yoğun iş temposu nedeniyle ayak sağlığı sorunu yaşayanlar için bu teknikler, rutin bakım uygulamaları arasında olmalıdır.

Ayaklarda yaşanabilecek olası sağlık sorunları doğrudan bağışıklık sistemini etkileyebilecek olumsuzluklar içerebilir. Dolayısıyla medikal el-ayak bakımı uygulamalarının son derece kritik bir mahiyete sahip olduğu belirtilmelidir. Ayrıca söz konusu teknikler, el ve ayak bölgelerinde yaşanan sağlık sorunları ya da kişisel taleplere göre çeşitli uygulamaları kapsamaktadır.

medikal el ve ayak bakımı

Medikal El-Ayak Bakımı Uygulamaları Nelerdir?

Medikal el-ayak bakımı, teknikleri son derece geniş bir uygulama alanına sahiptir. Genel hatlarıyla bu uygulamalar;

 • Mantarlı Tırnak Bakımı
 • Çatlak Topuk Bakımı
 • Diyabetik Ayak Bakımı
 • Hamilelik Döneminde Ayak Bakımı
 • Deformasyona Uğramış Tırnak Bakımı
 • Batık Tırnak Bakımı
 • Deri Sertleşmesi Sorunlarına Karşı Gerçekleştirilen Ayak Bakımı
 • Medikal El Bakımı
 • Terleyen Ayaklar İçin Özel Ayak Bakımı şeklinde kategorize edilebilir.

Her bir uygulama kendi içerisinde özel teknikler içeriği gibi uygulamaya eşlik eden cihazlar da farklılık gösterir.

Medikal El-Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?

Medikal el-ayak bakımı belirtilmiş olduğu gibi yaşanan sağlık sorunu ya da talep edilen estetik kriterlere göre farklılık gösterir. Her bir uygulama kendi içerisinde özgünlük taşıyan teknikler kullanılarak el ve ayak sağlığı konusunda uzmanlar tarafından gerçekleştirilir. Uygulamalara eşlik eden özel cihazlar, yaşanan ayak ya da el sağlığı sorunun en doğru şekilde tespit edilmesini sağlar.

Tespit sonucunda yaşanan soruna özel olarak geliştirilen programlarla uygulama sürecine geçilir. Kısa bir süre içerisin el ve ayaklarda gözle görülür etkileri vadeden medikal el-ayak bakımı uygulamalarıyla yüksek düzeyde yaşam konforuna ulaşmak mümkündür. Özellikle ayak sağlığı sorunlarının sebep olabileceği olumsuzluklar ve ayakta yaşanan sorunların belirtisi olabileceği çok daha ciddi sağlık sorunlarının olduğu akıldan çıkarılmamalıdır. Ayaklar hayati risk taşıyan pek çok ciddi sağlık sorunun ilk bulgularının gözlemlendiği yerlerdir.

medikal el ve ayak bakımı

Medikal El-Ayak Bakımı Fiyatları

Medikal el-ayak bakımı, uzmanlar tarafından gerçekleştirilen bir uygulamadır. Fiyatlandırma konusu merak edilmekle birlikte uygulama öncesinde net bir fiyat söylemek olanaklı değildir. Uygulamadan yararlanacak kişilerin uzmanlarla oluşturacakları plan, kesin fiyata ulaşılmasını sağlamaktadır.  Menü