Göz Altı Morluk Tedavisi

  1. Ana Sayfa
  2. Göz Altı Morluk Tedavisi

Göz altı morluk tedavisi, gözaltında gelişen ve özellikle kadınlar için oldukça önem arz eden morlukların ortadan kaldırılması amacıyla gerçekleştirilen uygulamalardır. Pek çok kadın için gündelik yaşamda estetik bir görünüme sahip olmak kadar kusurlarından arındırılmış yüz hattına sahip olmak da önem arz eder. Gözaltında ortaya çıkan morluklar, canlı ve dinamik görünümü olumsuz yönde etkileyen en önemli faktörlerdir. Söz konusu morluklar, bitkin ve cansız bir ruh halini yansıtmaya oldukça uygun olduğu gibi sadece fiziksel olarak değil mental anlamda da olumsuz etkiler içerir. Göz altı morluk tedavisi, önemli ölçüde fiziksel ve psikolojik etkileri olan göz altı morluklarının tamamen giderilmesini hedefler. Farklı tekniklerin kullanılabilmesi konusunda son derece cömert olan bu tedavi yöntemi, kısa süre içerisinde kusursuz bir gözaltına sahip olunmasını sağlamaktadır. Göz altı morluk tedavisi, tedavi teknikleri ve tedavi süreci kişisel taleplere ya da cilt yapısına göre farklılık gösterebilir.

Göz Altı Morluk Tedavisi Ne İşe Yarar?

Göz altı morluk tedavisi nasıl uygulanır? Sorusuna geçmeden önce söz konusu uygulamaların hangi işleve sahip olduğunun bilinmesi gerekir. Gözaltı morluk tedavisinin en temel işlevi; yüzün genel anlamda yorgun ve cansız görünüme sahip olmasına sebep olan morlukların giderilerek dolgun ve etkileyici bir görünümün bu bölgede inşa edilmesidir. Kısa süre içerisinde gerçekleşebilen işlemler sonucunda gözaltında son derece canlı bir görünüm elde edilir.

Ameliyatsız uygulamalar kapsamında yer alıyor olması nedeniyle göz altı morluk tedavisinde, uygulama süreci boyunca herhangi bir ağrı ya da sızı hissedilmez. Anestezik etkiye sahip olan özel kremler, uygulama esnasında yaşanabilecek olası acıları tamamen ortadan kaldırır. Dolayısıyla göz altı morluk tedavisi aracılığıyla son derece minimal bir sürede kusursuz bir yüz hattına sahip olmak mümkündür. Ayrıca uygulamalar gözaltında ortaya çıkan şişlik gibi sorunların da kontrol altına alınmasını sağlar.

Göz Altı Morluk Tedavisi Teknikleri Nelerdir?

Göz altı morluk tedavisi nasıl uygulanır? Merak edenler için uygulama sürecinde en temel belirleyici tercih edilecek olan tekniktir. Gözaltı morluklarının giderilmesi amacıyla günümüzde birden fazla teknik kullanılır. Söz konusu teknikler içerik bakımından farklılık gösteriyor olmakla birlikte uygulama amacı aynıdır. Gözaltında yaşanan sorunlara, cilt yapısına ya da kişisel estetik taleplere göre teknikler arasında tercihte bulunmak mümkündür.

Son dönemde en yaygın olarak tercih edilen göz altı morluğu tedavisi uygulamaları, dolgu ve ameliyatsız tedavi teknikleridir. Her iki teknikte de herhangi bir kesi işlemi uygulanmıyor olduğundan hastanın gündelik yaşamına kolaylıkla adapte olabilmesi mümkündür. Kısa süre içerisinde gündelik yaşama adapte olunabiliyor olmasının yanı sıra etkiler de oldukça kısa sürede gözlemlenir. Üstelik uygulama sonucunda elde edilen genel görünüm son derece doğaldır.

Göz Altı Morluğu için Hangi Sorunlar Giderilir?

Göz altı morluk tedavisi nasıl uygulanır? Sorusu kadar merak edilen bir diğer önemli konu da hangi cilt problemlerinin söz konusu uygulamalar ile giderilebildiğidir. Sadece klasik bir estetik uygulama olmaktan çok daha fazlasını vadeden gözaltı morlukları tedavi uygulamaları, daima canlı bir görünüm elde edilmesini sağlar. Bu kapsamda gözaltında ortaya çıkan birçok sorunun söz konusu uygulamalar ile kontrol altına alınarak giderilmesi olasıdır.

Özellikle gündelik yaşamda yorgun görünüme sebep olan morluk ve şişlikler gözaltı morluk tedavisi uygulamalarıyla tamamen giderilebilmektedir. Göz altı morluğu tedavisi ile giderilebilecek temel gözaltı sağlığı sorunları şu şekildedir:

  • Morluklar
  • Çökmeler
  • Kahverengi halkalar
  • Kırışıklıklar
  • Belirgin kusurlar

Gibi gündelik yaşamda yorgun ve cansız bir yüz yapısının oluşmasına sebep olan cilt sağlığı sorunları tamamen giderilmektedir.

Göz Altı Morluk Tedavisi Kaç Seansta Uygulanır?

Göz altı morluk tedavisi nasıl uygulanır? Merak edenler için uygulama süreci kadar seans sayısının da son derece önem içerdiği belirtilmelidir. Uygulamaların seans sayısı kişisel taleplere göre farklılık gösterebilir. Aynı zamanda tedavi sürecinden beklentiler de seans sayılarını belirleme konusunda önemli rol oynar. Buna karşın söz konusu tedavi süreci büyük oranda 4 ile 8 seans aralığında son derece kısa seans süreleriyle gerçekleştirilmektedir.

Göz Altı Morluğu Tedavisi Nasıl Yapılır?

Göz altı morluğu tedavisi nasıl uygulanır? sorusuna gelinecek olursa uygulama sürecinin tercih edilecek tekniğe göre farklılık gösterebileceği belirtilmelidir. Ameliyatsız uygulamalarda herhangi bir cerrahi müdahale bulunmuyor olduğundan çoğunlukla mikro iğneler kullanılarak göz altı bölgesine giriş yapılmaktadır. Burada yer alan kusurların tamamen ortadan kaldırılması ve bölgede sıkı bir görünümün elde edilmesi adına çeşitli enjeksiyon işlemleri uygulanır. Söz konusu işlemler anestezi etkisi olan tamamen doğal kremler kullanılarak gerçekleştirilir. Dolayısıyla uygulama sürecinde herhangi bir acı, sızı veya ağrı gibi olumsuzlukla karşılaşılmaz. Diğer hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için buraya tıklayabiliriz.    Menü