Jel tırnak, protez tırnak uygulamalarından birisidir ve kısa sürede doğal görünümlü tırnaklara ulaşılmasını sağlar. Bozulan, çeşitli nedenlerden dolayı kırılan tırnaklar, kadınların gündelik hayatta zor anlar yaşamasına neden olur. Protez tırnak modellerinden biri olan jel tırnak, bakımlı ve estetik tırnak görüntüsünün uzun süre korunmasını sağlar. Adım adım gerçekleştirilen uygulama, alanında uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Aksi halde, beklenen sonuç alınması mümkün olmayacaktır.

Jel Tırnak Nedir?

Son dönemlerin tırnak bakımında en fazla tercih edilen uygulamalarından bir tanesi olan jel tırnak; kırılan, bozulan, yapısı bozuk tırnakların hoş bir görüntüye ulaşmasını sağlar. Deforme olan tırnakların uzun süre bakımlı kalmasını sağlayan uygulama, istenilen boyutta tırnak yapısına ulaşılmasını mümkün kılar. Doğal tırnaklara göre çok daha sert bir forma sahip olan jel tırnaklar, dış etkenlere karşı dirençlidir.

Jel Tırnak Modelleri

Asıl tırnağın ucuna eklenen jel tırnak modelleri, arzu edilen tırnak görüntüsüne ulaşılmasını sağlar. Parlaklığı ve kokusuzluğuyla ön plana çıkan ve protez tırnak uygulamalarında tercih sebebi olan jel tırnaklar, esnek formuyla kolay uygulanır. Uygulama, genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilen işlem basamaklarına sahiptir:

  • Tırnakta bulunan ojeler çıkarılır ve tırnak, hijyenik bir yapıya ulaşır.
  • Tırnaklar törpülenir ve katikül yağı sürülür.
  • Katikül yağının arındırılması için temizleme işlemleri uygulanır.
  • Tırnağın üzerine ince bir primer uygulaması yapılır.
  • Tırnak üzerine UV tırnak jeli uygulaması gerçekleştirilir.
  • UV kurutma ışığı altında, 2-3 dakika tırnaklar kurutulur.
  • Tırnak pürüzleri giderilir ve törpü yardımıyla düzenleme işlemleri yapılır.

Yukarıdaki adımlar, jel tırnak uygulamaları kapsamında yer almaktadır. Alanında uzman kişiler tarafından yapılan işlemler, kısa sürede dayanıklı ve estetik tırnaklara ulaşılmasını sağlar.

jel tırnak Kurtköy Güzellik Merkezi

Jel Tırnak Ne Kadar Dayanır?

Jel tırnak, oldukça uzun süre kullanılabilen bir protez tırnaktır. Düzenli ve profesyonel bir şekilde bakımı yapıldığında jel tırnakların yaklaşık 6 ay kullanılabildiği bilinmektedir. Arzu edildiği zaman protez tırnaklar, kısa sürede ve kolaylıkla çıkarılabilir. Jel tırnaklar, genellikle kırılgan tırnak formuna sahip kişiler tarafından tercih edilir. Aynı zamanda sistemli bir şekilde tırnak uzatamayan kişiler için de ideal olduğunu söylemek olanaklıdır.

Jel Tırnak Fiyatları

Jelimsi bir sıvı ile gerçekleştirilen jel tırnak uygulaması, tırnakların seans sonrasında parlak bir görünüm elde etmesini sağlar. Bu nedenle jel tırnakların, bilhassa son dönemlerde tercih sebebi olduğunu ifade etmek mümkündür. Uygulamadan yararlanacak kişilerin tırnak yapısı, kullanılan malzeme, seans süresi, uygulamayı gerçekleştiren uzman kişi; jel tırnakların fiyatlandırılmasında belirleyici unsurlar olarak ön plana çıkmaktadır.

Bu nedenle uygulama öncesinde planlama yapılması, uygulama fiyatlarının netlik kazanmasını sağlar. Düzenli bir şekilde bakım gerçekleştirildiğinde jel tırnaklar uzun süre kullanılabilir. Bununla birlikte istenildiği zaman jel tırnakları çıkarmak olanaklıdır. Kısa sürede başarılı bir şekilde gerçekleştirilen uygulama, son dönemin popüler estetik uygulamalarından biridir.    Menü