Microblading, kalıcı makyaj içerisinde yer alan uygulamalardan birisidir ve kadınların hacimli, dolgun kaşlara ulaşmasını sağlar. Bilindiği üzere estetik makyajlar için pek unsurun göz önünde bulundurulması gerekir. Bunlardan birisi de düzgün, hacimli, dolgun ve doğal görünümlü kaşlardır.

Microblading, kadınlarına arzu ettikleri kaşlara kısa sürede ve basit işlemlerle ulaşabilmesini olanaklı hale getirir. Gerçek kaş üzerine gerçekleştirilen yöntem, kaşlara dolgunluk verilmesini mümkün kılar.

Microblading Nedir?

Estetik uygulamalardan birisi olan ve seyrek, hacimsiz kaşlara sahip kişiler tarafından tercih edilen microblading, birçok işlem basamağından meydana gelir. Gözler ve bakışlar dikkat çekici bir görünüm elde eder. Temelde uygulama, kalıcı makyaj işlemlerinde kullanılır. Renk pigmentleri ile kaşlara, cilde uygun bir şekilde renk verilmekte, böylelikle eşsiz makyajlar oluşturulabilmektedir. Bu hususlar, kadınların uygulamadan faydalanmasını olanaklı hale getirmektedir.

kalıcı makyaj microblaiding

Microblading Nasıl Yapılır?

Uygulama, kısa sürede dolgun kaşlara ulaşılmasını sağlamakta olup genel olarak aşağıdaki işlem adımları sayesinde profesyonel uygulamalar yapılmaktadır.

  • İşlem öncesinde, uygulamadan yararlanan kişinin kaş rengine en uygun boya tercih edilir.
  • Seçilen doğal boya, kaşın altındaki deriye profesyonel bir şekilde uygulanır.
  • Fazla derine inilmeden uygulama sistematik olarak gerçekleştirilmektedir.

Yukarıdaki gibi sıralanabilen işlem basamakları, microblading uygulamasının profesyonel ve sistemli bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar. Kaş kontörü olarak da isimlendirilen işlem, yarı kalıcı makyaj uygulamalarından birisidir. Bu nedenle kalıcı makyaj işlemlerinde, genel olarak kaş kontörüne de yer verilmektedir. Böylelikle eşsiz ve mükemmel makyaj uygulamalarına kısa sürede ulaşılmaktadır.

microblaiding uygulama Kurtköy Güzellik Merkezi

Microblading Kaş Ne Kadar Süre Kullanılır?

Uygulama, doğru ve sistemli bir şekilde yapıldığında; yaklaşık bir sene eşsiz kaşlara sahip olmak mümkündür. Fakat kalıcılık; kişinin cilt yapısı, uygulama başarısı vb. hususlara göre değişiklik gösterir. Bunun yanı sıra microblading işlem derinliği, pigment kalitesi de kalıcılık konusunda belirleyicidir. Kuru ciltlerde uygulamanın daha kalıcı olduğu bilinmektedir. Fakat yağlı cilt tiplerinde kalıcılık oranı da düşmektedir. Yaklaşık bir sene sonra, uygulamanın kendiliğinden ve yavaşça solduğunu ifade etmek olanaklıdır.

Microblading Fiyatları

Sistemli bir şekilde ve alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilen uygulamalar, uzun süre kullanılabilmektedir. Ayrıca doğru yapılan işlemler, kaşlarda herhangi bir dökülme meydana getirmez. Belirli işlem basamakları dahilinde gerçekleştirilen microblading uygulaması; kaşların çok daha dolgun, doğal ve hacimli görünmesini sağlar. Bu durum, işlemin son dönemlerde popülaritesinin artmasını mümkün kılmıştır.

Fiyatlandırma noktasında, çeşitli parametreler bulunmaktadır. Cilt tipi, uygulamanın süresi, kullanılan pigmentin kalitesi vb. pek çok husus, uygulama fiyatlarında değişiklikler meydana gelmesine neden olur. Microblading uygulaması, kısa sürede efektif, hacimli ve dolgun kaşlara ulaşılmasını sağlar. Uzman kişi ve uygulamadan yararlanacak kişi tarafından işlem planlamasının gerçekleştirilmesi sonrasında fiyat konusunda net bilgiye ulaşılmaktadır. Ayrıca planlama sonrasında, işlemlere başlanabilmekte ve dolgun kaşlar ile eşsiz makyajlar için başarılı sonuçlar alınmaktadır.    Menü