Akrilik Tırnak, gerçek tırnak doğasına en uygun ve benzer tırnak yapısına sahip olunabilmesi amacıyla geliştirilmiş özel bir uygulamadır. Uygulama kusursuz bir tırnak bütünlüğü elde etmek isteyen kadınların son dönemde en çok tercih ettiği tekniklerin başında gelir.

Tırnağın tamamen doğal, parlak, dinamik ve güçlü bir görünüm elde etmesini sağlayan Akrilik Tırnak uygulamasıyla kusursuz tırnaklara sahip olmak mümkündür. Özellikle yoğun iş yaşantısı ya da gündelik yaşam nedeniyle tırnak bakımını aksatan kadınlar için uygulama, kısa sürede kusursuz sonuçlar elde edilmesini vadeder. Akrilik Tırnak uygulaması, güçlü ve bakımlı tırnaklara sahip olunabilmesini sağladığı gibi gerçek tırnakların sağlığının muhafaza edilmesi konusunda herhangi bir olumsuzluk içermez.

Akrilik Tırnak Nedir?

Akrilik Tırnak uygulaması, kişinin sahip olduğu gerçek tırnakların üzerine, tırnak formu alabilen özel maddeler kullanılarak kusursuz bir tırnak inşa edilmesini hedefleyen bir çeşit protez tırnak uygulamasıdır. Günümüzde kullanılan ve ev ortamında basit biçimde tırnaklara monte edilebilen protez tırnaklara göre çok daha sağlıklı, kullanışlı ve kalıcıdır. Uygulama sonucunda kusursuz, parlak ve estetik bir tırnak yapısına kolaylıkla sahip olunabilmektedir.

Akrilik Tırnak Nasıl Uygulanır?

Akrilik Tırnak uygulaması toz ve sıvı formda bulunan iki maddenin karışımıyla uygulanır. Gerçekçi tırnak formunun elde edilmesi amacıyla karıştırılan maddeler, monomer moleküllerin polimerlere dönüşmesini sağlar. Böylelikle tırnak şeklini oluşturabilecek yarı katı bir madde ortaya çıkar. Söz konusu madde tırnakların dış yüzeyine uygulanır. Uygulama sonucunda gerçek tırnakların gelişimlerini sürdürmesi adına herhangi bir olumsuzluk ortaya çıkmaz. Dolayısıyla gerçek tırnaklar sağlıklı gelişimini sürdürebildiği gibi Akrilik Tırnak, kusursuz bir tırnak görünümü elde edilmesini sağlar.

akrilik tirnak

Akrilik Tırnak Ne Kadar Kalır?

Akrilik Tırnak uygulaması sonucunda elde edilen kusursuz tırnakların, tırnak dipleri uzadıkça bakımı yapılmalıdır. Yaklaşık olarak 2-3 haftaya tekabül edebilen tırnak dibi uzaması sonucunda, uygulamanın devamlılığı talep ediliyorsa tırnak bakımı mutlaka gerçekleştirilmelidir. Buna karşın akrilik tırnakların yapısal olarak uzun süreli ve son derece dayanıklı olduğu da belirtilmelidir.

Burada en çok dikkat edilmesi gereken nokta, tırnak diplerinin uzamasıyla birlikte ortaya çıkabilecek estetik bütünlüğün mahiyetidir. Dolayısıyla Akrilik Tırnak uygulaması sonrasında rutin bakımların temel olarak uygulamanın vadettiği estetik taleplerle ilgili olduğu belirtilmelidir. Aynı zamanda uygulama sonucunda elde edilen tırnakların kalıcılığı kişisel bakım ve uyumluluğun sağlanmasıyla da doğrudan ilintilidir.

Akrilik Tırnak Zararlı mı?

Akrilik Tırnak tekniği, uygulama sürecinde herhangi bir zarar içermez. Aynı zamanda uygulamanın temel işlevlerinden birinin de gerçek tırnakların en efektif şekilde muhafaza edilmesi olduğu belirtilmelidir. Dolayısıyla Akrilik Tırnak uygulaması herhangi bir zarar içermez. Buna karşın yine uygulama sonrasında gerçek tırnakta basit deformasyonların oluşması olasıdır. Burada uygulama gerçekleştiren uzmanların bu alanda ne denli tecrübe sahibi olduğu olası zararların önlenmesi adına son derece belirleyicidir.

Akrilik Tırnak Fiyatları

Birçok kadın tarafından tercih edilen akrilik tırnak fiyatları, çeşitli parametrelere göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle uygulama planlamasının yapılması gerekir. Kullanıcılar, gerçekleştirilen planlamalar ile birlikte uygulamaya başlayabilmekte ve bakımlı tırnaklara kısa sürede ulaşabilmektedir.    Menü