Dudak Renklendirme

  1. Ana Sayfa
  2. Dudak Renklendirme

Dudak renklendirme, cansız ve solgun dudaklarda uygulanan bir kalıcı makyaj yöntemidir. Kalıcı makyaj boyaları kullanılarak işlem uygulanır. Dudaklar, yaşın ilerlemesiyle birlikte rengini yitirmeye başlar. Özellikle 20’li yaşlardan itibaren dudakların solgunlaştığı görülmektedir. Bu durum, yorgun bir yüz görünüme neden olur. Bu nedenle özellikle son dönemlerde dudak renklendirme olarak bilinen kalıcı makyaj uygulamalarına yönelim gösterilmektedir. Farklı işlem basamaklarına sahip olan dudak renklendirmede yenilikçi yöntemler tercih edilir.

Dudak Renklendirme Nedir?

Dudak renklendirme, kalıcı makyaj boyaları kullanılarak canlılığı ve rengini yitiren dudaklarda renklendirme işlemi yapılmasıdır. Daha dolgun ve canlı dudak görünümüne ulaşılmasını sağlayan uygulama, dudakların doğal bir görünüm elde etmesini de olanaklı hale getirir. Kusursuz bir dudak görünümü için sıklıkla tercih edilen uygulama, farklı yöntemler ve teknikler kullanılarak gerçekleştirilir.

Dudakların Rengi Neden Zamanla Solar?

Yaşın ilerlemesiyle birlikte dudak renginde solmalar meydana gelir. 20’li yaşlardan itibaren ortaya çıkan dudaklarda solgunluk, yaşın ilerlemesiyle birlikte artış gösterir. Bu nedenle ilerleyen yaşlarda pek çok kadının, dudak renklendirmeden yararlandığı ve canlı, renkli ve göz alıcı dudaklara ulaştığı bilinmektedir.

dudak renklendirme uygulaması

Dudak Renklendirme Nasıl Yapılır?

Dudak renklendirmede farklı işlem basamakları ön plana çıkar. Başarılı bir uygulama için her bir adımın titizlikle uygulanması gerekmektedir. Dudak renklendirme, kalıcı makyaj tekniğiyle gerçekleştirilen bir uygulama olduğu için dudak yapısı hacimli ve dolgun bir görünüm elde eder. Uygulamada organik boyalar tercih edilir. Uygulama öncesinde kişinin nasıl bir dudak rengi istediğine karar vermesi gerekir.

Uzman ile danışan arasındaki görüşme ile belirlenen dudak rengi, uygulama kapsamında dudaklara enjekte edilir. Kişinin dudak yapısı ve şekline uygun renk pigmentleri, cildin 0.3-0.5 milimetre altına titiz bir şekilde enjekte edilir. Oldukça basit birkaç adım ile birlikte uygulama tamamlanmaktadır.

Dudak Renklendirme Kaç Seans Sürer?

Dudak renklendirmede seans sayısı farklılık gösterebilmekle birlikte genellikle iki seans yeterli olacaktır. Seans sayısı genellikle kişinin cilt yapısı, uygulamayı gerçekleştiren uzman gibi parametrelere göre değişiklik gösterir. Seans süreleri de yine bahsi geçen hususlara göre farklılaşabilir.

Dudak Renklendirme Ağrılı Bir İşlem mi?

Dudak renklendirme uygulaması öncesinde, uygulama yapılacak bölgeye anestezik krem sürülür. Böylelikle işlem sırasında acı ve ağrı hissi ortadan kaldırılmış olur. Bu nedenle dudak renklendirmenin acısız bir uygulama olduğunu ifade etmek olanaklıdır.

Dudak Renklendirme Kimlere Yapılmaz?

Sıklıkla tercih sebebi olan dudak renklendirme, 18 yaş üstü herkese uygulanabilir. Hacimli, dolgun ve canlı dudak yapısına ulaşmak isteyen kişilerin başvurduğu uygulamaya psikolojik rahatsızlığı bulunan kişilerin yanı sıra 18 yaş altındaki kişilere başvuruda bulunamaz. Genellikle uygulama için önerilen yaş sınırı 18’dir.

Kalıcı Dudak Renklendirme Kaç Günde İyileşir?

Kısa sürede uygulanan dudak renklendirmenin iyileşme süreci oldukça azdır. Genellikle iki seansta tamamlanan uygulamadan sonraki 10 gün içerisinde tamamen iyileşmek mümkündür.

Kalıcı Dudak Renklendirme Dudağı Büyütür mü?

Dudak renklendirme uygulaması her ne kadar mat ve renksiz dudaklara uygulanan bir kalıcı makyaj yöntemi olsa da dudakların renklenmesi, hacimli görünmesini de sağlar. Fakat yine de uygulamanın dudağı büyütmek için gerçekleştirilen bir uygulama olmadığını belirtmek olanaklıdır.

Dudak Renklendirme Zararlı mı?

Doğal boyalarla yapıldığı için dudak renklendirmenin zararlı bir uygulama olmadığı bilinmektedir. Bu nedenle özellikle son dönemlerde pek çok kadın, çok daha canlı ve hacimli dudak görünümü için dudak renklendirmesine başvurmaktadır.

Dudak Renklendirme Ne Kadar Kalıcı?

Dudak renklendirmenin kalıcılığı pek çok kadın tarafından merak edilen konular arasında yer almaktadır. Kalıcı bir makyaj uygulaması olarak değerlendirilen dudak renklendirme, alanında uzman kişi tarafından yapıldığı takdirde 2-3 sene kullanılabilir. Kişinin cilt yapısı, işlemin başarısı ve daha pek çok parametre; uygulamanın kalıcılığını etkileyebilir. Fakat genel olarak uygulama kalıcılığı 2-3 sene arasında değişiklik gösterir. 3. seneden itibaren renkte solmalar meydana gelebilir. Bu süre sonrasında tekrar renklendirme işlemlerinin yapılması gerekli olabilir.

Uygulama, kalıcı dövme ile benzerlik göstermekle birlikte her iki uygulama arasında ciddi farklılıklar bulunur. Dövme uygulamasında derine inip işlem yapılır. Fakat dudak renklendirmede bu şekilde değildir. İğne ile çok fazla derine inmediği görülür.

dudak renklendirme görseli

Dudak Renklendirme Sonrası Ne Zaman Ruj Sürülür?

Dudak renklendirmenin tamamlanması sonrasında, belirli bir süre geçtikten sonra dudaklara ruj sürülebilir. Uygulama, dudakların canlı bir görünüm elde etmesini sağlamaktadır. Bu nedenle uygulama sonrasında her makyajda ruj sürmek zorunlu değildir. Fakat çok daha göz alıcı dudak yapısına ulaşmak isteyen kadınlar, uygulama sonrasında ruj sürerek dudaklarının hacimli görünmesini sağlayabilir.

Dudak Renklendirme Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dudak renklendirme işleminin tamamlanması ile birlikte danışanların belirli bir süre uzman kişi tarafından belirtilen hususlara göre yaşantısını sürdürmesi gereklidir. Uygulamanın başarısı ve kalıcılığı, işlem sonrası atılacak adımlara bağlıdır. Uygulamadan itibaren 2 gün içerisinde dudakların sıvı ile teması engellenmelidir.

Bunun yanı sıra ilk haftalarda baharatlı ve acı yiyeceklerden de uzak durulması oldukça önemlidir. Öte yandan dudaklar için özel nemlendiriciler kullanılabilir. Ayrıca dudaklara el temasından da kaçınılmalıdır. Sıcak ve soğuk yiyeceklerden belirli bir süre uzak kalmak, dudak yapısının korunmasını sağlayacaktır.

Belirtilen adımların her biri, dudak yapısında istenilen görünümün elde edilmesi adına önemlidir. Bu nedenle danışan işlem sonrasında her bir hususa dikkat etmesi gerekmektedir. Böylelikle kısa sürede istenilen dudak yapısına ulaşılmış olacaktır.

Dudak renklendirme ile ilgili görüşme yapmak ve diğer hizmetlerimiz ile ilgili bilgi almak için bize ulaşın.    Menü